4/6/17

2017 kevadkampaania

29. aprillil 2017 toimub igakevadiseks traditsiooniks muutunud ohtlike jäätmete kogumisring. Kogumisringi käigus peatub ohtlike jäätmete furgoonveok järgnevates peatumispaikades:

09.00–09.30 PEETRI ALEVIKUS Mõigu ja Heki tee ristmikul;

10.00–10.30 PEETRI ALEVIKUS Mõigus, Kaabli tn garaažide ees;

11.00–11.30 ASSAKUL Järve tee 4 ees;

12.00–12.30 LAGEDIL Betooni tänava lõpus asuvate garaažide juures;

13.00–13.30 PAJUPEAL ASi Pakar töökoja sissekäigu ees;

14.00–14.30 PATIKAL Patika kaupluse ees;

15.00–15.30 URVASTES Urvaste bussipeatuse kõrval.

Kõige tavalisemad ohtlikud jäätmed kodumajapidamises: vanad ravimid, kasutatud õlid ja õli sisaldavad jäätmed, kasutatud akud, värvi-, liimi- ja lakijäätmed, lahustid, mürgid ja tõrjeained, säästupirnid, päevavalguslambid, elavhõbedat sisaldavad jäätmed, raskeid metalle sisaldavad patareid, väikeakud ja akudega seadmed.

Ohtlikke jäätmeid võetakse vastu tasuta.

Vanade kodumasinate kogumiskampaania

Rae vallavalitsus korraldab mai esimesel nädalal kodumajapidamises tekkinud elektroonikajäätmete (elektri- ja elektroonikaseadmete jäätmete) TASUTA kogumiskampaania, aidates inimesi vanade külmkappide, televiisorite, pesumasinate, pliitide jms transpordil spetsiaalsetesse käitluskeskustesse.

Kuidas kogumiskampaania toimub?

1) Helistage või kirjutage aprillikuu jooksul Rae vallavalitsusse (tel 605 6781 või 605 6750, ege.kibuspuu@rae.ee) ja andke teada:

§  ees- ja perenimi;

§  täpne aadress, kus elektroonikajäätmed asuvad;

§  kontakttelefon (teavitame teid kogumisauto orienteerivast saabumisajast);

§  seadmete tüüp ja kogu (nt külmik 1 tk, TV 1 tk jne).

2) Täpsustatakse kogumisauto sõidugraafik ning võetakse ühendust kõigi registreerunud inimestega, teavitatakse orienteerivast kogumisauto teie juurde saabumise ajast kogumispäeval.

3) Kogumisauto tuleb elektroonikajäätmetele järele teie juurde ning viib need spetsiaalsesse käitluskohta. Kodumasinad peab paigutama tänava äärde või aia taha. Korterelamutes peab kodumasinad tooma trepikodade ette, sest töölised kodumasinaid trepist alla ei transpordi.

Kogutakse kõiki elektriga töötavaid seadmeid, millel saba taga või patarei sees, sh päevavalguslampe ja akusid.

Külmutuskapi või televiisori üleandmisel tuleb arvestada, et tasuta vastuvõetav seade peab olema terve (terveks loetakse seadet, mis on ilma suurte väliste purustusteta, sisaldab olulisi osi nagu näiteks trafo, kompressor, emaplaat, kineskoop jms). Elektroonikajäätmed ei pea olema töökorras. Samas ei tohi seadmed olla osadeks lammutatud jms.

Ootame kogumiskampaaniast aktiivset osavõttu, kuna sellisel kujul toimub kogumisring viimast aastat. Edaspidi saab kodumasinad tasuta ära viia juba toimivatesse statsionaarsetesse kogumispunktidesse. Selleks on paigutatud MTÜ EES-Ringlus statsionaarsed kogumispunktid Vaida alevikku ja Järveküla jäätmepunkti ning MTÜ Eesti Elektroonikaromu Jüri alevikku. Konteinerid asuvad nii Jüris, Järvekülas kui ka Vaidas ohtlike jäätmete konteineri kõrval.

Haljastusjäätmete kogumine

Tasuta haljastusjäätmete äravedu Rae valla tiheasustusaladelt toimub sel kevadel ajavahemikul 24. aprill – 5. mai 2017. Vajalik on eelnev registreerimine hiljemalt 21. aprilliks 2017 helistades numbril 605 6781, 605 6750 või kirjutades ege.kibuspuu@rae.ee. Teatada tuleb oma nimi, kontakttelefon, aadress ja kottide arv ning suurus.

Oksad ja lehed tuleb panna tugevatesse kilekottidesse (mis tõstmisel ära ei lagune, maksimaalse suurusega 250 l) oma jäätmemajade/prügikonteinerite või sissesõidutee kõrvale. Neid kilekotte, kus on näha muid jäätmeid peale okste ja lehtede, ära ei viida.

Ebatavaliste ilmaolustike esinemisel võib esineda muudatusi kuupäevades. Muudatustest teavitame jooksvalt Rae valla kodulehel.

Tuletame meelde, et Rae valla tiheasustusaladel on haljastusjäätmete põletamine keelatud.

Ege Kibuspuu

keskkonnaspetsialist

Rae valla territooriumil paiknevad alalised ohtlike jäätmete konteinerid

  • Järvekülas jäätmepunktis Turu tee 25. Jäätmepunkt on avatud iga päev kella 8–20. Värav avaneb helistamisel (number on väraval).
  • Jüri alevikus Suve tn 7a. Konteineri avamine toimub ette helistades numbril 5656 2750 (Meelis).
  •  Vaida alevikus Hoidla teel Hoidla tee 25 korterelamu vastas. Konteineri avamiseks tuleb ette helistada numbril 5645 6749 (Tiina) ja kokku leppida aeg, millal konteiner avatakse.

Kuhu ära anda vanu rehve?

Vanarehve võetakse elanikelt TASUTA vastu esmaspäevast reedeni kell 9–18 aadressil Tartu mnt 119, Tallinn (OÜ Vianor) ja reedeti kell 10–16 Jüri alevikus Mõisa tee 5 (Rehvipunkt OÜ). Täiendavat infot teiste kogumiskohtade kohta saab MTÜ Rehviringlus kodulehelt www.rehviringlus.ee.

Kuhu ära anda suurjäätmed?

Suurjäätmed on vanamööbel diivanid, toolid, lauad, kapid, kardinapuud, vaibad jms suuremõõtmeline jääde, mis ei mahu oma mõõtmete või nende kaalu tõttu konteinerisse. Alates 01.01.2017 viib AS Eesti Keskkonnateenused suurjäätmed tasuta ära.

Suurjäätmete alla ei klassifitseeru ehituspraht, igasugune ehituse või lammutuse tegevusel tekkinud jäätmed (aknaraamid, betoon, tellised, kips, keraamika jm.) Samuti ei klassifitseeru suurjäätmetena elektroonikajäätmed (külmikud pliidid, pesumasinad jm). 

Suurjäätmete vedu saab tellida ASist Eesti Keskkonnateenused aadressilt tallinn@keskkonnateenused.ee telefonilt 6 400 800 või infotelefonilt 1919. 

 

Author: SIGNE HEIBERG

2016 kevadkampaania

Anna ära tasuta! Kogumisring tuleb ohtlike jäätmete, vanade kodumasinate ja haljastusjäätmete äraveoks

 

Rae vald informeerib ohtlike jäätmete, vanade kodumasinate, haljastusjäätmete äraandmise võimalustest oma kodu juures ja tasuta.

 

Ohtlike jäätmete kogumisring

24. aprill toimub igakevadiseks traditsiooniks muutunud ohtlike jäätmete kogumisring. Kogumisringi käigus peatub ohtlike jäätmete furgoonveok järgnevates peatumispaikades:

09.00 - 09.30 PEETRI ALEVIKUS, Mõigu ja Heki tee ristmikul;

10.00 - 10.30  PEETRI ALEVIKUS, Mõigus, Kaabli tn garaažide ees;

11.00 - 11.30  ASSAKUL, Järve tee 4 ees;

12.00 - 12.30  LAGEDIL, Betooni tänava lõpus asuvate garaažide juures;

13.00 - 13.30  PAJUPEAL, AS-i Pakar töökoja sissekäigu ees;

14.00 - 14.30  PATIKAL, Patika kaupluse ees;

15.00 - 15.30  URVASTES, Urvaste bussipeatuse kõrval.

Kõige tavalisemad ohtlikud jäätmed kodumajapidamises on: vanad ravimid, kasutatud õlid ja õli sisaldavad jäätmed, kasutatud akud, värvi-, liimi- ja lakijäätmed, lahustid, mürgid ja tõrjeained, säästupirnid, päevavalguslambid, elavhõbedat sisaldavad jäätmed, raskeid metalle sisaldavad patareid, väikeakud ja akudega seadmed.

Ohtlikke jäätmeid võetakse vastu tasuta.

Lisaks paiknevad Rae valla territooriumil püsivad ohtlike jäätmete konteinerid:

  • Järvekülas jäätmepunktis Turu tee 25. Jäätmepunkt on avatud iga päev kella 8st 20ni. Värav avaneb helistamisel (number on väraval).

  • Jüri alevikus Suve tn 7a. Konteineri avamine toimub eelnevalt ette helistades numbril 5656 2750 (Meelis)

  • Vaida alevikus Hoidla teel Hoidla tee 25 korterelamu vastas. Konteineri avamiseks tuleb eelnevalt ette helistada numbril 5645 6749 (Tiina) ja kokku leppida aeg, millal konteiner avatakse.

 

Vanade kodumasinate kogumiskampaania

 

Rae Vallavalitsus korraldab mai esimesel nädalal kodumajapidamises tekkinud elektroonikajäätmete (elektri- ja elektroonikaseadmete jäätmete) TASUTA kogumiskampaania, aidates inimesi vanade külmkappide, televiisorite, pesumasinate, pliitide jms transpordil spetsiaalsetesse käitluskeskustesse.

Kuidas kogumiskampaania toimub?

        1) Helistage või kirjutage aprillikuu jooksul Rae Vallavalitsusse (tel 605 6781või 605 6750, kadri.raus@rae.ee või info@rae.ee) ja andke teada:

§  Ees- ja perenimi

§  Täpne aadress, kus elektroonikajäätmed asuvad

§  Kontakttelefon (teavitame Teid kogumisauto orienteeruvast saabumisajast)

§  Seadmete tüüp ja kogus  (nt külmik 1 tk, TV 1 tk jne)

2) Täpsustatakse kogumisauto sõidugraafik ning võetakse ühendust kõigi registreerunud inimestega, teavitatakse orienteeruvast kogumisauto Teie juurde saabumise ajast kogumispäeval.

        3) Kogumisauto tuleb elektroonikajäätmetele järele Teie juurde ning viib need spetsiaalsesse käitluskohta. Kodumasinad peab paigutama tänava äärde või aia taha. Korterelamutes peab kodumasinad tooma trepikodade ette, sest töölised kodumasinaid trepist alla ei transpordi.

 

Kogutakse kõiki elektriga töötavaid seadmeid, millel saba taga või patarei sees, sh ka päevavalguslampe ja akusid.

Külmutuskapi või televiisori üleandmisel tuleb arvestada, et tasuta vastuvõetav seade peab olema terve (terveks loetakse seadet, mis on ilma suurte väliste purustusteta, sisaldab olulisi osi nagu näiteks trafo, kompressor, emaplaat, kineskoop jms). Elektroonikajäätmed ei pea olema töökorras. Samas ei tohi seadmed olla osadeks lammutatud jms.

Lisaks kogumisringile saab elektroonikat ära anda ka igapäevaselt. Selleks on paigutatud  MTÜ EES-Ringlus statsionaarse kogumispunkti Vaida alevikku ja Järveküla jäätmepunkti ning MTÜ Eesti Elektroonikaromu Jüri alevikku. Konteinerid asuvad nii Jüris, Järvekülas kui Vaidas ohtlike jäätmete konteineri kõrval. Info avamise kohta ja kontaktnumbrid on ära toodud käesolevas artiklis ohtlike jäätmete kogumisringi all.

 

Haljastusjäätmete kogumine

 

Tasuta haljastusjäätmete äraveoks Rae valla tiheasustusaladelt on võimalik registreerida kuni 22. aprillini.

Oksad ja lehed tuleb panna tugevatesse kilekottidesse (mis tõstmisel ära ei lagune ja maksimaalse suurusega 100 l) oma jäätmemajade/prügikonteinerite või sissesõidutee kõrvale ning anda asukohast teada helistades numbril 605 6781, 605 6750 või kirjutada kadri.raus@rae.ee või info@rae.ee. Teatada tuleb oma nimi, kontakttelefon, aadress ja kottide arv ning suurus. Kottide äravedu toimub 2 nädala jooksul alates 25. aprillist. Neid kilekotte, kus on näha muid jäätmeid peale okste ja lehtede, ära ei viida.

Sõltuvalt ilmaoludest võib esineda muudatusi kuupäevades. Muudatustest teavitame jooksvalt Rae valla kodulehel.

Vanad rehvid

 

Vanarehve võetakse elanikelt TASUTA vastu esmaspäevast reedeni kell 9-18 aadressil Tartu mnt 119, Tallinn (OÜ Vianor) ja reedeti kell 10-16 Jüri alevikus Mõisa tee 5 (Rehvipunkt OÜ). Täiendavat infot teiste kogumiskohtade kohta saab MTÜ Eesti Rehviliit kodulehelt www.rehviliit.ee ja MTÜ Rehviringlus kodulehelt www.rehviringlus.ee.