Jüri ringi ümberehitus muutis Pildiküla bussipeatuse asukohta

Seoses Põrguvälja liiklussõlme ümberehitusega ei olnud võimalik tehniliselt ja turvalisuse kaalutlusel Pildiküla peatust endises kohas säilitada ning selle uus asukoht on kõigile liiklus - ja ohutusnõuetele vastavalt Jüri viadukti all, kuhu viib vanast bussipeatuse asukohast kergliiklustee.

Vallavanem Mart Võrklaev selgitas, et Kose -Vaida suunalt liigub hommikul Jüri Tehnopargis asuvatesse ettevõtetesse tööle palju inimesi ja valla jaoks pole olnud küsimust, kas bussipeatus säilitada või mitte.  „Maanteeameti plaan oli algselt Põrguvälja liiklussõlme projekteerimisel Pildiküla bussipeatus ära kaotada. Kuid vald asus kindlalt seisukohale, et igal juhul on vajalik Jüri lähedal peatus säilitada ja seda nii Pildiküla elanike kui Kose ja Vaida poolt Jürisse sõitvate inimeste huve silmas pidades, " kõneles Võrklaev lisades, et uus asukoht nõuab küll kindlasti harjumist, kuid antud asukohas on tagatud kõige paremini sõitjate turvalisus ja võimalikult suure hulga inimeste teenindamine eri piirkondadest.

Harjumaa Ühistranspordikeskuse selgituse järgi viis otsuseni muuta Jüri külje all peatuvate Kose- Vaida suunalt tulevate bussipeatuse asukohta liikluskorralduse muutus seoses Põrguvälja liiklussõlme ümberehitamistöödega.  Valla sooviks oli Pildiküla peatus säilitada ja läbirääkimiste kompromissina otsustati, et kõigile nõuetele vastav bussipeatus saab lähima variandina asuda viadukti all ringtee ääres, mis jääb ca 700 meetrit vanast bussipeatusest eemale Põrguvälja tee suunal. Vana bussipeatuse ja uue bussipeatuse vahele on ehitatud turvaline kergliiklustee.

Vallavanem lisab, et uus peatus on rajatud viadukti alla ringtee äärde ka kooskõlas perspektiivsete plaanidega. „Oluline on, et peatusi saavad teenindada ka uued liinid, mis peaksid hakkama mööda ringteed liikuma. Selliste liinide järgi on nõudlus ammu olemas, eeskätt tehnopargis asuvatel ettevõtetel töötajate toomiseks nii Lasnamäe kui Keila suunalt ning Harjumaa Ühistranspordikeskus on ka vastavate liinide avamiseks riigile rahastamise taotlusi teinud, mida seni küll veel ei ole rahuldatud, kuid lähiaastatel peab see juhtuma. Seetõttu on tulevikku vaadates olnud mõistlik busside jaoks vajalik infrastruktuur ristmike ümberehituse käigus ära teha," kõneleb Võrklaev.

Ringteelt maha ei sõida ainult liin nr 144

Harjumaa Ühistranspordikeskuse sõitjateveo spetsialisti Kadri Krooni sõnul peatuvad Jüri viadukti all kõik Kose - Vaida suunalt tulevad bussid, välja arvatud Kose-Vaida-Tallinn bussiliin nr 144, mis peatub Tartu maanteel Kungla bussipeatuses. Krooni sõnul ei ole võimalik liini nr 144  Jüri ringi viadukti alla tuua, sest see buss on mõeldud sõitma kiirliinina.

Teised liinibussid, mis kannavad numbrit 138, 135,130, 131,105, 139, 135c ja120 sõidavad aga Tartu maanteelt maha ning teevad Jüri viaduktil tagasipöörde ja sõidavad viadukti alla peatusesse, kus inimesed saavad bussist väljuda või bussi siseneda.

Kuna uus bussipeatus ei ole kasutusel olnud veel pikka aega, siis busside peatumisega on olnud probleeme, sest kõigil bussijuhtidel pole marsruudid veel selged. Kui reisija märkab puudusi, tuleks teavitada Harjumaa Ühistranspordikeskust, mille kontaktid leiab www.harjuytk.ee

Vaata Jüri viadukti all peatuvate busside sõidugraafikut