Ajutised liiklusskeemid

Tee-ehituse perioodil on liikluskorralduses muudatused. Vaata skeemi SIIT

Lagedi lasteaia ümbruses alustati augusti algusest tee-ehitustöödega

Kopli külas algasid augusti alguses Päikese ja Kaare tänavate rekonstrueerimistööd, mis tagavad nõuetekohase juurdepääsu Lagedi lasteaiahoonele.

Abivallavanem Priit Põldmäe sõnul sisaldavad tööd sõidu-, jalgtee, välisvalgustuse ning vee-, kanalisatsiooni- ja sajuveetrasside ehitustöid.

Töö lõpetamise tähtaeg on 29. september ja lepingu maksumus on 220 199,99 eurot. Töö teostaja on hanke parim pakkuja InfraRoad OÜ.

Rae vallavalitsus andis välja ehitusloa Lagedi lasteaia ehitamiseks

Rae abivallavanem  Madis Sariku sõnul alustab ehitushanke võitja AS Parmeron ehitustöödega Kaare tn 41 kinnistul aprilli algusest. „ Oleme kokku leppinud, et hiljemalt 3. aprill lüüakse kopp maasse ja algab 120-kohalise lasteaia ehitus,“ kõneles Sarik. Abivallavanem lisab, et leping näeb ette lasteaia hoone valmistähtajana käesoleva aasta 25. detsembrit. 

„Jõuludeks on maja valmis ja 2018. aasta algusest saavad Lagedi piirkonna lapsed hakata käima uues lasteaias,“  ütles abivallavanem Sarik.

Abivallavanema sõnul on ehitatav lasteaed Rae valla esimene maaküttega avalik hoone. „Lagedi lasteaia projekti on teinud ConArte OÜ ja tegemist on varasemalt Jürisse ehitatud Võsukese lasteaia tüüpprojektiga, mida on kohandatud vastavaks Lagedi piirkonna vajadustele ja võimalustele,” tutvustas Sarik, kes lisas, et maaküttele minek on kindlasti kõige mõistlikum antud hoone mahu juures ning teist lahendust ei oleks saanud Kaare tee 41 kinnistule ka planeerida, sest piirkonnas puudub kaugküte ja maagaasi trass.

Sarik lubab, et peatselt saab avalikkusele tutvustada ka lasteaia hoone 3D jooniseid, mis valmivad märtsi lõpuks. 

Lagedi lasteaiahoone projekteerimine ja ehitamine maksab lepingu alusel koos käibemaksuga 2 100127,6 eurot.

Rae vallavalitsus andis välja ehitusloa 14. märtsi istungil. 

Lagedi lasteaiahoone ehitamise leping sai allkirjad

25.jaanuaril allkirjastasid vallavanem Mart Võrklaev ja AS Parmeroni juhatuse liige Rein Olesk töövõtulepingu Lagedi piirkonda kerkiva 120–kohalise lasteaia projekteerimiseks ja ehituseks.

Leping näeb ette, et lasteaia projekteerimiseks ja ehituseks kulub 11 kuud. „ Juba järgmise aasta alguses saab pidada uue ja Lagedi päris esimese lasteaiahoone avamispidu. See on hea uudis ka koolile, sest õppetööks vabanevad uued ruumid tänase lasteaia osa arvelt. 2018. aasta suvel on plaan lasteaiarühmade ruumid ümber ehitada klassideks ja sama 2018/2019 õppeaasta alguses alustab kool suuremana,“ kõneles vallavanem Mart Võrklaev.
Lasteaiahoone ehitatakse koolimaja lähedal asuvale krundile, mis asub üle sõidutee Kopli küla piirides.
Lagedi lasteaiahoone projekteerimine ja ehitamine maksab lepingu alusel koos käibemaksuga 2100127,6 eurot ja hoone antakse üle hiljemalt 25. detsembril. Ehitajaks osutus hankel madalaima hinnaga pakkumuse teinud ettevõte.

 

Parimaks tunnistati Parmeroni pakkumus

Rae vallavalitsus kvalifitseeris 9. jaanuaril 2017 edukaks „Lagedi Kaare tn lasteaia projekteerimis- ja ehitustööde peatöövõtt“ riigihankes AS-i Parmeron ja Ehitus5ECO OÜ pakkumused. Edukaks tunnistati AS-i Parmeroni pakkumus. Rae Vallavalitsuse korralduses nr 31 seisab kirjas, et tunnistada edukaks Aktsiaselts Parmeron pakkumus maksumusega kokku 1 837 611,65 eurot, kui hinnalt madalaim pakkumus (summa on ilma käibemaksuta).

Kui järgneva 14 päeva jooksul otsust ei vaidlustata, sõlmitakse projekteerimis- ja ehitustööde teostamiseks leping AS-ga Parmeron.

2017 alustatakse uue lasteaia ehitamist Lagedi piirkonda

Vaade tulevasele Lagedi lasteaiale Kaare tänaval

 

Näitan: 6 tulemust.
Elemente lehe kohta 20
of 1