Rae vald sai riigilt maad lasteaia ehitamiseks

8.augusti Vabariigi Valitsuse istungil otsustati võõrandada tasuta Rae valla munitsipaalomandisse kinnistu Peetri alevikus Aruheina teel suurusega 7719 m², kuid sinna planeeritud lasteaiahoone projekt on juba valmis.
„Hea meel on Rae valla üle, et seal on piisavalt palju ettevõtlikkust ja järjekindlust kohaliku elukeskkonna jaoks vajalike projektide vedamisel", ütles keskkonnaminister Keit Pentus - Rosimannus. "Pole just palju näiteid omavalitsustest, kellel on väga konkreetne lahendus  detailideni läbi mõeldud juba siis, kui riigil maa üle andmist taotlema tullakse. Uue Rae lastaia puhul just nii oli."
Rae vald alustas riigiga läbirääkimisi ühiskondlike hoonete sihtotstarbega maa saamiseks Peetris Aruheina tee 7  aadressil juba 2011.aastal. „Vallavalitsusel oli väga vaja riigimaad selleks, et rajada Peetri alevikku uus 180 –kohaline lasteaed, kuid läbirääkimised võtsid omajagu aega ja pidime igati tõestama, et uut lasteaeda on Peetrisse vaja", ütles vallavanem Mart Võrklaev.
Vallavanema sõnul on siiski kõik uue lasteaia saamise nimel kenasti lahenenud ja lähipäevil saab välja kuulutada ka ehitushanke.
Kunagi võib-olla saaks kirjutada Aruheina lasteaia saamise põhjal õpikuloo koostööst, kuidas erinevad osapooled ühe väga oodatud lasteaia saamise nimel tegutsevad. Kui riik panustas maaga, siis eduka koostöö tulemusel vallaga tegid ettevõtjad detailplaneeringu ja rahastasid lasteaia projekteerimist. „Hindame väga AS Tallinna Kaubamaja panust, kes uue Peetri Selveri detailplaneeringu käigus koostas planeeringu ka riigimaale lasteaia rajamiseks ja samuti Maxima Eesti OÜ abi lasteaia projekteerimise rahastamisel. Panustamine sotsiaalsesse infrastruktuuri näitab selgelt vastutustunnet kogukonna ees, kuhu ettevõtja soovib oma äri rajada", kõneles Võrklaev.
Võrklaev lisas, et omavalitsuse juhina hindab ta kõrgelt ka riigi panus maa andmisel lasteaia jaoks, sest ehitus on kallis ja kui peaks maa eest ka maksma, oleks investeering veel oluliselt suurem.
Vald on saanud riigilt maad ka uue 240 - kohalise  lasteaia rajamisel Jüri alevikku, mille projekteerimisega on juba tänavu suvel algust tehtud. „Kui Jüri uus lasteaed 2014 aasta lõpus valmib, siis sellega koos on Rae vallas lasteaiakohtade põud likvideeritud", lubas Võrklaev. 

Rae Vallavalitsus kuulutab välja 2014. aastal valmiva Peetri lasteaia nimekonkursi

Aastal 2014 avab uksed Peetris Aruheina teel käesoleval aastal ehitatava Selveri juures 180-kohaline lasteaed. Uuele lasteaiale tuleb leida meeldejääv ja iseloomustav nimi.

Kuulutame välja Aruheina teele ehitatavale lasteaiale nime leidmiseks konkursi.
Lasteaia projekt näeb ette arhitektuurselt moodsat ja rõõmsat hoonet, mille ruumid on valgusküllased ja avarad.
Hoone ehitatakse multifunktsionaalseks, mis võimaldab ka piirkonna elanikel kasutada ligikaudu 200 m2 saali õhtusel ajal oma hobidega või spordiga tegelemiseks.  

Ootame osalema nimekonkursil!
Nimekonkurss kestab 10.maist – 30. juunini 2013

Nimekonkursi ajakava ja tingimused

  • Kuni mai lõpuni saab esitada nimeettepanekuid

Konkursil osalemiseks tuleb saata nimeettepanek 31.maiks aadressile sonumid@rae.ee või tuua vallamajja sekretäri kätte kinnises ümbrikus märksõnaga „Lasteaia nimekonkurss". Konkursil osaleja esitab koos lasteaia nimeettepanekuga oma nime ja kontaktandmed. Nimeettepanekuid võib esitada 31.mail kuni kella 12.00 – ni.

  • Juunikuu jooksul saab hääletada esitatud nimeettepanekute poolt

Esitatud nimeettepanekud on hääletamiseks kättesaadavad Rae valla koduleheküljel www.rae.ee ja Peetri aleviku koduleheküljel www.peetri.ee kuni 30.juunini. Rahvahääletus algab juuni esimestel päevadel vahetult peale nimeettepanekute laekumist. Pakutud nimi peab olema korrektne ning vastama konkursi sisule. Ebakorrektsed nimed konkursil ei osale. Igal konkursil osalejal on õigus esitada piiramatu arv nimeettepanekuid.

  • Juulikuus valib žürii uuele lasteaiale välja nime enim rahva poolt hääli saanud viie nime hulgast

Žürii koosseisu kuuluvad Rae Vallavalitsuse, lasteaedade ja Peetri aleviku esindajad. Žürii poolt välja valitud nime autor on nimekonkursi võitja.  Võitja selgub enim rahva poolt hääli saanud 5 nime hulgast juulikuu jooksul.

  • Augustikuus tehakse uue lasteaia nimi avalikuks

Uue lasteaia nimi tehakse avalikuks 24. augustil Peetri aleviku päeval. Nimekonkursi võitja saab autasuks Rae Spordikeskuse kinkekaardi väärtuses 60 eurot. Kõigi osalejate vahel loositakse välja ka eriauhind. Uue lasteaia nimest teavitatakse Rae valla ja Peetri aleviku kodulehekülgedel ning vallalehe Rae Sõnumid septembrinumbris.

Näitan: 11-12
Elemente lehe kohta 5
of 3