« Back

Rae vald sõlmis lepingu Järvekülla lasteaia ehitamiseks

12. aprillil allkirjastasid ProEhitus OÜ, KRTL OÜ ja Remet AS ning Rae vald lepingu 180-kohalise lasteaia ehitamiseks. Uus lasteaed ehitakse Järvekülla Vana-Tartu maantee ja Turu tänava ristumise lähedusse.

Kuna lepingu järgselt alustab partner kõigepealt projekteerimistöödega, siis on kopa maasse löömisest veel vara rääkida. Abivallavanem Priit Põldmäe sõnul aga loodetakse, et ehitis valmib järgmise aasta algul ja esimesed lasteaiarühmad saavad Järevekülas tööd alustada 2019. aastal.

„Teise töösoleva hankelepingu, 120-kohaga lasteaia projekteerimiseks ja ehitamiseks Leerimäe tänavale, loodame allkirjastada juba lähinädalatel ning ideaalis peaksid kaks maja tööd alustama koos,“ lisas Põldmäe. 

Avatud hankemenetlusega riigihange „Järveküla Turu tee lasteaia projekteerimis- ja ehitustööde peatöövõtt“ kuulutati Rae Vallavalitsuse poolt välja s.t avaldati hanketeade 25.01.2018. Pakkumuste esitamise tähtaeg oli 22.02.2018. Pakkumusi esitati neli ning edukaks tunnistati ProEhitus OÜ, KRTL OÜ ja Remet AS-i ühispakkumus. Ehituse kogumaksumuseks on 2 356 529,73 eurot, millele lisandub käibemaks.

Traditsiooniliselt on uutele lasteaedadele nimed valitud vallarahva abiga ning seda kommet on plaanis elus hoida ka selle projekti raames. Nimekonkurss algab mais ja lähemalt saab sellest lugeda juba maikuu Rae Sõnumite paberväljaandest.