« Back

Rae riigigümnaasiumi arhitektuurivõistluse võitis arhitektuuribüroo Koko arhitektid

Rae riigigümnaasiumi arhitektuurivõistluse võitis arhitektuuribüroo Koko arhitektid.

Riigi Kinnisvara (RKAS), Haridus- ja teadusministeerium ning Eesti Arhitektide Liit korraldasid Rae riigigümnaasiumi  ja spordihoone arhitektuurivõistluse, mille võitis arhitektuuribüroo Koko arhitektid. Arhitektuurivõistluse auhinnad andis Rae Kultuurikeskuses üle Eesti haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

Žüriisse kuulusid Indrek Riisaar Haridus- ja Teadusministeeriumist, Rae valla arhitekt Kadri Randoja, Eesti Arhitektide Liidust Andro Mänd ja Hindrek Kesler ning Eesti Maastikuarhitektide Liidust Lidia Zarudnaya. Žürii koordinaator oli Kalle Komissarov Riigi Kinnisvarast.

Ideekavandi „LENNUK" autorid on Andrus Kõresaar, Raivo Kotov, Lembit-Kaur Stöör, Martin Tago, Xenia Angela Sooniste, Eleriin Tekko, Liis Lindvere ning Lilian Männikust.

„Meil arhitektidena on väga hea meel, et saame anda oma panuse sellesse, et Jüri muutuks tänu uudsele koolile ja selle ümber kujundatavale väliruumile innovaatilisemaks valla keskuseks," kommenteeris üks võidutöö autoreid Raivo Kotov.

„Praegune epideemia ajastu on meile näidanud, kui olulised on lisaks moodsatele klassiruumidele ka väliõppevõimalused ja teistest eraldumine. Hea õppekeskkond on palju laiem kui koolimaja sisekujundus ja sellest on võidutöö autorid ka väga hästi aru saanud. Oleme uue õppehoone tuleku suhtes elevil ning loodame, et see ei ole lihtsalt üks uus õppeasutus ega moodne ehitis vaid kvaliteetruum ning koostööpartner Jüri Gümnaasiumile ja kogukonnale. Peale Rae riigigümnaasiumi valmimist muutub Jüri Gümnaasium põhikooliks," lisas vallavanem Madis Sarik.

„Ideevõistlus oli kõrgetasemeline ja esitatud ideekavandid olid koostatud professionaalselt. Tänu sellele, et tugevaid töid esitati palju, kujunes žürii töö väga sisukaks, kuid samas ka raskeks. Õnneks on kõiki ideekavandeid võimalik veel novembrikuu teisel poolel Rae Kultuurikeskuses kõigile huvilistele tutvustada ning näidata arhitektuuri kõrget taset ja loodetavasti populariseerida ka antud valdkonda laiema sihtrühma seas," lausus Rae valla arhitekt ja žürii liige Kadri Randoja.

Rae riigigümnaasiumi koolihoone on planeeritud kuni 540 õpilasele ning 36 kuni 54 õpetajale ja muule personalile. Hooned kavandatakse ja ehitatakse etapiliselt.

Esimeses etapis ehitatakse õppehoone 360 õpilasele, välialad ning spordihoone. Teises etapis rajatakse õppehoone juurdeehitus lisaks 180 õpilasele. Planeeritava riigigümnaasiumi õppehoone eeldatav suletud netopind on ligikaudu 4020 ruutmeetrit, spordihoone suletud netopind on umbes 2100 ruutmeetrit.

Ideekonkursi preemiafond oli kokku 21 000 eurot. Esimene koht 8000 eurot, teine koht 6000 eurot ja kolmas koht 4000 eurot. Ergutuspreemiaid anti välja kaks ning kokku summas 3000 eurot.

Arhitektuurivõistluse teine koht läks ideekavandile «Origami», mille esitas konkursile arhitektuuribüroo DAGOpen ning autoriteks on Anna Solts, Saamuel Rammo, Jaan Kuusemets, Erko Luhaaru ja Allar Esko.

Kolmanda koha saavutas ideekavand «Eksoskelett», autoriteks Mari Rass, Alvin Järving ja Ott Alver arhitektuuribüroost Arhitekt Must.

Ergutuspreemia võitsid ideekavandid «Hõbe», autoriks Kai Süda, Risto Parve, Heldi Jürisoo, Marju Tammik ja Margit Valma arhitektuuribüroost Karisma arhitektid ning «Uuno» arhitektuuribüroo Kuu ning autorid Juhan Rohtla, Liis Juuse ja Johannes Aasmäe.

Järgmisena korraldab Riigi Kinnisvara AS väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse projekteerimistööde tellimiseks ideekonkursi võitjaga. Gümnaasiumihoone ehitustöid rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi ning riigieelarvelistest vahenditest.

Ülevaatenäitusega Rae riigigümnaasiumi ja spordihoone ideevõistluse võidutöödest on võimalus tutvuda Rae Kultuurikeskuses perioodil 11.-25. november.

Fotod võidutööde näituse avamisest SIIN

Fotol: Võidutöö meeskond ja keskel Rae valla vallavanem Madis Sarik ning Eesti haridus- ja teadusminister Mailis Reps. Erakogu.