« Back

Hea lapsevanem, kas Sa tead, mis Sinu laps suvel teeb?

Rae valla Laste ja Perede komisjon arutas 25. mai valla laste ja perede ohutuse teemat, samuti ka politsei rolli üle laste ja perede turvalisuse tagamisel. Oma mõtteid jagas komisjoniga Ida-Harju politseijaoskonna ennetusspetsialist Teili Piiskoppel, kes tutvustas politsei ennetustöö kontseptsiooni.

Üheskoos  arutleti turvalisuse tagamise ja sellega seotud ennetustöö põhimõtete rakendamise  üle, kusjuures rõhutati vajadust tagada turvaline keskkond eelkõige laste vaba aja sisustamisega seotud kohtades, koduõuedes ning erinevates liiklussituatsioonides.  

Ennetus on oma olemuselt koostöötegevus. Igaüks meist saab ja peab panustama turvalisuse tagamisse, eelkõige vähendades enda riskikäitumist, kandes hoolt oma lähedaste eest ja arendades oma teadlikkust ja oskuseid. Oluline on luua lastele heaolu ja tervist toetav keskkond ning vähendada riskitegureid, pakkudes neile vajalikku toetust.  

Siinkohal kutsume lapsevanemaid üles tutvuma laste turvalisuse teemaga ka 

www.agamina.eewww.valgeohupall.ee ja https://kodutuleohutuks.ee/kuidas-hoida-laps-elus-viienda-sunnipaevani/.  

Samuti vanemlust toetavate materjalide ja juhistega  

https://tarkvanem.ee/ ning https://www.targaltinternetis.ee/.

Sealt leiab olulist informatsiooni, mida uurida ja vaadelda koos oma lapsega ning ka arutleda ohutuse teemal.  

Väsitav ja pikk kooliaasta sai läbi ning on oluline planeerida suvevaheaega ja leida lastele suveks arendavaid ja kasulikke tegevusi.  

Olge teineteise jaoks olemas ning leidke aega koostegemisteks. Soovime teile turvalist ja lapsesõbraliku suve! 

Rae valla laste ja perede komisjon