Võsukese avamispidu toimus 2. veebruaril

2. veebruaril avas Jüris uksed Rae valla üheksas ja kõige kaasaegsem lasteaed - Võsukese lasteaed, kus kohti on 240, aga nimekirjas vaid 152 last. Vallavanem Mart Võrklaev vähemas lastearvus probleemi ei näe, pigem on see lasteaiakohtade kriisis vaevelnud valla jaoks uue etapi algus ning enam ei pea korraga aastas kahte lasteaeda ehitama.

„Rae vald nüüd loodetavasti pääseb mõneks ajaks lasteaedade ehitusest sellises tempos, et kaks lasteaeda aastas", rääkis vallavanem Mart Võrklaev, kes kohe ka täpsustas, et 2,1 miljonit maksev Võsukese lasteaed on viimase kahe aasta jooksul Rae vallas neljas lasteaed ning selle aja peale kokku on ehitatud valda juurde üle 750 lasteaiakoha.

Margery Lilienthal rääkis, et Võsukese lasteaias hakkab tõepoolest esialgu käima 152 last, kuid üks rühm on veel komplekteerimisel ja lasteaiapere koosseis kasvab peagi.

Kindlasti ei ähvarda vallavanema sõnul Rae valda oht, et uus lasteaed täitmata jääb, sest rahvastikuarv kasvab aastas sadades inimestes ning Rae vald on eelistatud just ennekõike noorte perede seas. Möödunud aastal kasvas rahvastikuregistri järgi elanike arv Rae vallas enam kui 800 võrra ja ülemöödunud aastal lähenes kasvunumber 500-le.

„Lisaks saame nüüd, kui me ei ole enam lasteaiakohtade kriisis, hakata pakkuma alushariduseteenust erivajadustega lastele, mis siiamaani ei ole katnud ära tegelikke vajadusi", rääkis vallavanem.

Kas lasteaiakohtade kriis on lahendatud igas Rae valla piirkonnas, sellele küsimusele vastas vallavanem, et kolmes piirkonnas – Jüris, Lagedil ja Vaidas on probleem lahendatud. Peetri elanikkond on kasvanud prognoositust kiiremini ning seal tuleb vallal koostööd teha  eralastehoidudega, kuid samas lahendab Peetri probleemi väga hästi ka valla südames asuv Võsukese lasteaed, mis asukoha poolest sobib teenindama kõiki piirkondi. 

„ Meil on väga ilus ja avar lasteaed ning loodetavasti saame pakkuda sisukaid päevi heas keskkonnas maksimaalselt paljudele lastele", rääkis lasteaia juhataja Margery Lilienthal.

Lasteaia juhataja lubas oma avamiskõnes, et õige pea saavad lapsed lisaks loovust võimaldavatele mängutubadele toimetada ka lasteaia enda viljapuu - ja aedviljaaias. „Kõigis tegevustes on esiplaanil ikka mäng". Lasteaia juhata tsiteeris ka Paolo Coelhot, kes on öelnud, et iga laps võib täiskasvanule õpetada kolme asja. Esisteks: olla ilma igasuguse põhjuseta õnnelik. Teiseks: olla kogu aeg mingi asjaga ametis. Kolmandaks: osata kõigest jõust nõuda, mida tahad.

Lasteaia juhatajat olid avamise puhul tulnud õnnitlema paljud erinevate asutuste juhid ja haridusspetsialistid Rae vallast ja Harjumaalt. Keila vallavanema Jaan Alveri tervituskõne kokku võttes on Võsukese lasteaed parim näide kaasaegsest lasteaiast nii Harjumaal kui kogu Eestis.

Ehitusleping RIITO Ehituse Aktsiaseltsiga allkirjastati möödunud aasta märtsis.

Fotod Neil Savi ja Signe Heiberg

Avamise fotogalerii:  https://www.facebook.com/media/set/?set=a.529635940510226.1073741986.216335091840314&type=1

Vaata, milline näeb välja uhiuus 240 – kohaline Võsukese lasteaia hoone Jüris

Võsukese lasteaia majakarp on oktoobri alguses valmis ja alanud on sisetööd. Ehitaja püsib oma töödega graafikus ja see tähendab, et 2015. aasta alguses peame avamispidu!

Sarikapidu peo ajal 9. juulil tõdeti, et tööd püsivad graafikus

Võsukese lasteaia hoone sarikas sai püsti juuli teisel nädalal. 9. juulil peeti traditsionaalne sarikapidu.
Mõned fotod
 
Pildigalerii sarikapeost leiab Rae valla FB -st

Aprillis algas Rae valla üheksanda lasteaia ehitus

 

Üheksas lasteaed Rae vallas on Jürisse ehitatav Võsukese Lasteaed, kuhu rajatakse 240 kohta. Tegemist saab olema suuruselt teise lasteaiaga vallas Peetri 360 – kohalise lasteaia järel ning uksed avab see järgmise aasta alguses.

Võsukese Lasteaia asukoht on Jüris Laste ja Võsa tänava nurgal. Lasteaiale leiti nimi nimekonkursi abil juba enne kui kopp maasse löödi.

Rae vallas on hetkel seitse töötavat lasteaeda, kuid sügisel on valmimas kaheksas lasteaed, milleks on 180 – kohaline Aruheina Lasteaed. 

Allkirjastati Võsukese Lasteaia ehitusleping

28. märtsil allkirjastas vallavanem Mart Võrklaev Riito Ehituse juhatuse liikme Erik Liivaga Võsukese Lasteaia ehituslepingu.

Ehitustegevusega alustatakse peatselt ja lasteaed valmib järgmise aasta alguseks. Võsukese Lasteaed saab olema 240 - kohaline ja selle asukoht on Jüris Laste ja Võsa tänava nurgal.

Kokku ehitab vald 2014.aastal 420 uut lasteaiakohta. Lisaks Jüri 240 -kohalisele lasteaiale on kerkimas Peetrisse 180 - kohaline Aruheina Lasteaed.

Võsukese Lasteaia ehitamiseks tegi pakkumise 9 ehitusfirmat

3. märtsil kell 12.00 toimus Võsukese Lasteaia ehitushanke pakkumiste avamine.
 
Pakkumisi esitati kokku 9 ja ehituse maksumused jäid vahemikku 2 092 301 - 3 270 991 (koos KM-ga).
 

3D joonis Võsukese lasteaiast

24. jaanuaril peatati Võsukese Lasteaia ehitamise hange riigihangete vaidlustuskomisjoni poolt

Vaidlustati  pakkumiskutsedokumentides pakkujate kvalifitseerimiseks sisaldunud nõue, milleks oli omada ühiskondliku koolieelse lasteasutuse ehituse kogemust viimase kolme aasta jooksul.
Pärast komisjoni otsust teeb Rae vald vajadusel vajalikud muudatused pakkumiskutse dokumendis ja ühtlasi pikendab pakkumiste esitamise tähtaega selle võrra, mil see on vaidluse tõttu peatunud.
 
Vallavanem Mart Võrklaev kommenteeris, et esitatud vaidlus näitab, et ilmselt on ehitusturul väga pingeline, millest tulenevalt proovitakse hankeid vaidlustada ja menetlusi pikendada kõikvõimalikul moel.
Vallavalitsus on kõigis oma viimaste aastate jooksul tehtud lasteaedade ja koolihoonete ehitamise hangetes nõudnud sama nõuet, tagamaks just pädeva ja kogemustelt parima ehitaja leidmist selle spetsiifikaga hoonetele, kuid varasematel kordadel pole see vaidlusobjektiks saanud. "Leian, et praeguse vaidluse  arvelt kannatavad kahjuks kõige enam inimesed, kelle jaoks on lasteaia valmimine väga oluline ning sama oluline on see, et see valmiks lubatud ajaks. Loodame, et antud vaidlus leiab kiire lahenduse ja saame õige pea ehitama hakata, et meie mudilased saaksid uue kaasaegse lasteaia".

Jürisse ehitatakse 240-kohaline lasteaed

Vallavalitsus valmistab ette uue lasteaia ehitust Jürisse, kuhu saavad koha 240 last. Käimas on projekteerimistööd ja 2014.aasta alguses on plaan alustada ehitustegevusega.
Praegu töötab Jüris 3 lasteaeda, kuid sarnaselt Peetri alevikule on Jüris kasvanud elanike arv tõttu  lasteaiakohtadest puudus. Vallavanem Mart Võrklaeva sõnul saab uue lasteaia valmimisega lasteaiakohtade põud likvideeritud.
Lasteaed ehitatakse Võsa ja Laste tänava nurgale. Hoone ehitatakse energiasäästlikuna, avara ja valgusküllasena. Uus lasteaed avab uksed plaanide järgi 2014.aasta lõpus.
Showing 9 results.
Items per Page20
of 1