Kuidas saavad väiksed vallakodanikud nimelised hõbelusikad

Rae vallavalitsusel on traditsiooniks kinkida aastastele vallakodanikele hõbelusikas.

Nimelised koos sünniaja ning graveeritud valla vapiga hõbelusikad kingitakse kõigile sünnijärgselt Rae valda registreeritud lastele, kellel on täis saanud või saamas esimene eluaasta.

Rae vallavalitsus korraldab lusika jagamise üritusi aastas kolmel kuni neljal korral. Peamised ürituste toimumise kohad on  Jüri raamatukogu avar II korruse laste - ja noortekirjanduse saal ning Peetri kooli aula.

Kutse saadetakse vähemalt 2 nädalat enne ürituse toimumist rahvastikuregistris märgitud aadressile.

Hõbelusikate jagamise tseremoonia kestab ligikaudu tund ja sellesse aega mahub ka väike muusikaline tervitus noortelt laulusõpradelt ja vallavanema pidupäevatervitus.

Ürituse kõige tähtsam osa saabub siis, kui algab hõbelusikate jagamine.  Igal korral on lauale valmis pandud hõbelusikad ligikaudu neljakümnele lapsele, mida vallavanem jagama hakkab. Mõni väike hõbelusika omanik tuleb sellele järgi juba vapralt omal jalal, kuid meelsamini valitakse järgitulemiseks turvalisem ja kiirem lahendus, milleks on emme- issi süles saabumine.

Kahjuks tuleb ette üritusi, kuhu kõik kutsutud kohale tulla ei saa ja osad hõbelusikad jäävad omanikele välja jagamata. Vanemad saavad peale üritust lapse kingituse kätte vallavalitsuse kantseleist, kus kõiki kätte jagamata hõbelusikaid hoitakse üks aasta. 

Vallavalitsus palub kõigil lapsevanematel, kes on saanud hõbelusikapeole kutse, kuid pole saanud osaleda üritusel, tulla järgi oma lapse hõbelusikale vallavalitsuse kantseleisse.