Kuidas saavad väiksed vallakodanikud nimelised hõbelusikad

Rae Vallavalitsusel on traditsiooniks kinkida uutele vallakodanikele hõbelusikas.

Nimelised koos sünniaja ning graveeritud valla vapiga hõbelusikad kingitakse kõigile sünnijärgselt Rae valda registreeritud lastele, kes on ca 1-1,5 aastat vanad.

Rae vallavalitsus korraldab lusika jagamise üritusi aastas mitmel korral. Ürituste toimumise kohad asuvad kõik Rae vallas. 

Kutse saadetakse vähemalt 2 nädalat enne ürituse toimumist rahvastikuregistris märgitud aadressile.

Hõbelusikate jagamise tseremoonia kestab ligikaudu tund ja sellesse aega mahub ka väike meelelahutuslik osa ning vallavanema pidupäevatervitus.

Ürituse kõige tähtsam osa saabub siis, kui algab hõbelusikate jagamine. Mõni väike hõbelusika omanik tuleb sellele järgi juba vapralt omal jalal, kuid meelsamini valitakse järgitulemiseks turvalisem ja kiirem lahendus, milleks on emme- issi süles saabumine.

Kahjuks tuleb ette üritusi, kuhu kõik kutsutud kohale tulla ei saa ja osad hõbelusikad jäävad omanikele välja jagamata. Vanemad saavad peale üritust lapse kingituse kätte vallavalitsuse kantseleist, kus kõiki kätte jagamata hõbelusikaid hoitakse 6 kuud.  

Vallavalitsus palub kõigil lapsevanematel, kes on saanud hõbelusikapeole kutse, kuid pole saanud osaleda üritusel, tulla järgi oma lapse hõbelusikale vallavalitsuse kantseleisse.