JÜRIS AVATI 2 MILJONIT EUROT MAKSEV PALLIHALL

„Uus Pallihall on 1400 ruutmeetri suurune tõeliselt multifunktsionaalne spordihoone, kus saab harrastada mitmesuguseid pallimänge," lausus Pallihalli projekteerimise- ja ehitustöid vedanud Rae abivallavanem Madis Sarik. „Pallihalli suur saal on kardinatega kaheks väiksemaks eraldatav, seega saab korraga mängida kas kahel väiksemal või ühel suurel väljakul. Pallihalli kavandades pidasime silmas eesmärki, et siin saaks läbi viia ka kõrgetasemelisi spordivõistlusi ning seepärast mõtlesime ka publikule – siin on kohti 600 pealtvaatajale."

„Sellisel tasemel Pallihalle pole Eestis kuigi palju, seda kinnitas ka tuntud korvpallitreener Andres Sõber, kes ütles me Pallihalli kohta, et see on lausa ideaalilähedane," sõnas Rae vallavanem Mart Võrklaev. „Andres Sõber rääkis, et Eesti meistriliiga mängudel on tavaliselt 400-500 pealtvaatajat, seega on Jüri 600-pealtvaatajakohaga saal meistriliiga mängudeks üsna ideaalne."

Mart Võrklaev ütles, et spordikeskuse laiendust oli vallarahval väga vaja. „Seda eelkõige kahel põhjusel – Jüri gümnaasiumi laiendusest tulenevalt kasvas vajadus uute spordiruumide järgi ja teiseks, spordikeskuse külastajate arv muudkui kasvas ja kasvas – spordihuvilised vallakodanikud ei mahtunud enam ära," rääkis Mart Võrklaev. „Seejuures sai spordikeskuse laiendus valmis üpris kiiresti – kopp löödi ju maasse alles tänavu varakevadel."

Uut Pallihalli ja senist spordikeskust ühendavas galeriis asub kardiotreeningute blokk, kus on 20 velotrenažööri- ja 10 sõudeergomeetri kohta. Pallihalliga koos valmisid spetsiaalselt Jüri terviseradade kasutajatele mõeldud riietusruumid koos saunaga ning ruumid spordivahendite laenutus- ja hooldusteenuste pakkumiseks.

„Mulle jäi hiljuti silma üks üleskutse, et inimestel tuleks oma tervise hoidmiseks rohkem liikuda – külastage oma kodukoha spordiklubisid, jalutage, jookske, tehke mistahes sporti – liikumine on õige odavam ja kõige tõhusam vahend kõikide inimese terviseprobleemide parandamiseks!" lisas Mart Võrklaev. „See on ka põhjus, miks me ei jää nö loorberitele puhkama, vaid spordikeskust edasi arendame."

Rae valla spordikeskuse direktor Ülo Timuska vabandas spordiharrastajate ees ehitustöödest tekkinud ebamugavuste pärast. „Spordikeskuse igapäevatöö oli ehitustööde ajal kohati üsna tugevasti häiritud," ütles Ülo Timuska. „Kuid kindlasti unustavad spordisõbrad vahepealsed ebamugavused nüüd, mil uus keskus on valmis ja haaravad rõõmuga kinni tekkinud uutest ja suurepärastest sportimisvõimalusest."

Koos sisutusega ligi 2 miljonit eurot maksma läinud Pallihalli ehitas Rae valla tellimusel OÜ KRTL.

Fotogalerii: https://www.dropbox.com/sh/zitkfxjvrjbdtjl/AAAuRsELrDy0NJladmdV3OtYa?dl=0 (Fotod: Julia-Maria Linna).

Vaade pallisaali tribüünide asukohale

Selline näeb välja pallisaal, kuhu tulevad tribüünid ligi 600-le pealtvaatajale, sarikapeo ajal 10.juunil. Ehitustööd kulgevad graafikus.

Algasid pallihalli ehitustööd

Rae valla spordikeskuse laiendusena algasid 2014. aasta varakevadel Pallihalli ehitustööd, mille lõpp on planeeritud käesoleva aasta novembrisse. Valmimas on kaasaegne ligikaudu 1400 ruutmeetrine hall koos lisaruumidega vähemalt 600 pealtvaatajale
Tulevane Pallihall pakub häid tingimusi nii korvpalluritele, võrkpalluritele kui saalijalgpalli ja saalihoki harrastajatele. Abivallavanem Madis Sariku sõnul teeb tulevase Pallihalli erilisemaks kardiotreeningute blokk, mis hakkab asuma halli ja Rae valla spordikeskust ühendavas valgusküllases galeriis. „Kardiotreeningute blokis hakkab olema spinningu kohti 20 ja sõudeergomeetri kohti 10 ", lubas abivallavanem.
Pallihalli ehitatakse spetsiaalselt terviseradade kasutajate huve silmas pidades riietusruum koos saunadega. Abivallavanem leiab, et näiteks peale suusatamist või jooksmist terviserajal on väga mõnus minna kohe spordikeskusesse saunahüvesid nautima.
Pallihalli rajatakse ruumid ka spordivarustuse laenutuse ja hoolduse pakkujatele ja sinna saab olema lihtne ligi pääseda, sest ruumid saavad olema eraldi sissekäiguga.
 
Uuenduskuuri teeb läbi spordikeskuse olemasolev hoone
Olemasolev spordikeskuse osa läbib samuti uuenduskuuri. Madis Sarik tutvustab, et I korrusele ehitatakse puhkeala ja kohvik, II korrusele rajatakse aga jooksurada kergejõustiklastele. „Ees seisab ka spordikeskuse basseini renoveerimine", kõneles abivallavanem.
Spordikeskuse ümbrus muutub praktilisemaks spordikeskuse kasutajate jaoks, sest laiendatakse asfalteeritud ala ja luuakse juurde parkimiskohti.
Laiendatud Rae spordikeskuse vana osa hakkab pakkuma peale uuenduskuuri jätkuvalt erinevaid võimalusi rahva hulgas populaarsete spordialade harrastamiseks. Vanas osas saab kasutada jõusaali, mängida lauatennist, ujuda, võimalus jääb aeroobsete trennide ja võitluskunstide treeninguteks. Uuendusena lisandub vanasse osasse jooksurada kergejõustiklastele.
Spordikeskuse õuestaadionil on tumeda tartaankattega jooksurada 330m. Hüpata saab kaugus-, kõrgus-, teivas- ja kolmikhüpet. Heitealade jaoks on ettenähtud spetsiaalsed sektorid ja jalgpalluritele kasutada on kuntsmurukattega väljak. Spordistaadioni juures asub ka liivaväljak.
Vallavalitsuse visiooni järgi saab Jüri tänasest Rae spordikeskusest võimalusterohke kaasaegne sportimisekeskus, mis sobib nii harrastajatele kui tõsisemalt spordiga tegelejatele ning kus treenida saab nii õues kui siseruumides. Laiendatud Rae spordikeskuse üldpind on kokku ligi 7000 ruutmeetrit. 
 
ConArte OÜ koostatud 3D joonis
 

2.oktoobril allkirjastati Pallihalli töövõtuleping

Täna, 2.oktoobril allkirjastati töövõtuleping pallihalli projekteerimiseks ja ehitamiseks Rae spordikeskuse ja Jüri gümnaasiumi laiendusena.
Lepingu järgi peab pallihall valmis olema 1.novembriks 2014. Lepingule kirjutasid alla vallavanem Mart Võrklaev ja OÜ KRTL esindaja Vahur Kets.
Plaanide järgi peaks ehitustegevus algama järgmise aasta alguses.
 

Vallavalitsus tunnistas edukaks Pallihalli pakkumuse

Teisipäeval, 17. septembril tunnistas Rae Vallavalitsus edukaks riigihanke pakkumuse Jüri Gümnaasiumi Pallihalli projekteerimis-ehitustööde teostamiseks.
 
Vaade Pallihallile eestvaates. Pallihalli (paremal) ühendab Rae spordikeskusega galerii-koridor
 
„Korraldatud riigihankele esitati kokku 6 pakkumust, millest 1 ei vastanud kvalifitseerimistingimustele", ütles vallavanem Mart Võrklaev, kes lisas, et edukaks tunnistati odavaim pakkumine, mille maksumus ilma käibemaksuta oli 1 517 376,28 eurot ja selle pakkumise tegi OÜ KRTL
Pallihalli ehitamise on tinginud nii Jüri gümnaasiumi laiendusest tulenev kasvav vajadus uute spordiruumide järgi kui ka Rae spordikeskuse külastajate üha suurenev number.
Vallavalitsuse visiooni järgi hakkab tulevane 600 pealtvaataja jaoks ehitatav Pallihall pakkuma häid tingimusi korvpalluritele ja võrkpalluritele. Abivallavanem Madis Sarik täpsustas, et Pallihalli I korruse kaks väikest saali on kardinatega eraldatavad ning korraga saab mängida kas kahel väiksemal väljakul või ühel suurel. Väljakud ehitatakse eesmärgiga võimaldada läbi viia kõrgetasemelisi spordivõistlusi nii korvpallis kui võrkpallis. 
Samuti luuakse võimalus mängida käsipalli, saalijalgpall ning saalihokit. Kardiotreeningute blokis, mis hakkab asuma Pallihalli II korrusel saab harrastada spinningut ja sportida sõudeergomeetritel.
Lisaks ehitatakse välja galerii-koridor spordikeskuse vana ja uue osa vahele, laiendatakse asfalteeritud ala ja luuakse juurde parkimiskohti. Olemasoleva spordikeskuse I korrusele ehitatakse puhkeala ja kohvik. Olulistest muutustest viiakse tänases spordikeskuses läbi ka see, et II korrusele ehitatakse jooksurada kergejõustiklastele ning renoveeritakse ujula bassein.
Ette on näha ka spordivarustuse laenutuse ja hoolduse punkti, mis on eraldi sissekäiguga ning riietumisruume koos saunas käimise võimalusega Jüri terviserajal sportijatele.
Tööde teostamiseks saab sõlmida lepingu vastavalt riigihangete seaduses sätestatud 14 päeva möödumist pärast pakkumuse edukaks tunnistamist, kui ei ole esitatud vastuväiteid.
Näitan: 5 tulemust.