« Tagasi

Vallavalitsus tunnistas edukaks Pallihalli pakkumuse

Teisipäeval, 17. septembril tunnistas Rae Vallavalitsus edukaks riigihanke pakkumuse Jüri Gümnaasiumi Pallihalli projekteerimis-ehitustööde teostamiseks.
 
Vaade Pallihallile eestvaates. Pallihalli (paremal) ühendab Rae spordikeskusega galerii-koridor
 
„Korraldatud riigihankele esitati kokku 6 pakkumust, millest 1 ei vastanud kvalifitseerimistingimustele", ütles vallavanem Mart Võrklaev, kes lisas, et edukaks tunnistati odavaim pakkumine, mille maksumus ilma käibemaksuta oli 1 517 376,28 eurot ja selle pakkumise tegi OÜ KRTL
Pallihalli ehitamise on tinginud nii Jüri gümnaasiumi laiendusest tulenev kasvav vajadus uute spordiruumide järgi kui ka Rae spordikeskuse külastajate üha suurenev number.
Vallavalitsuse visiooni järgi hakkab tulevane 600 pealtvaataja jaoks ehitatav Pallihall pakkuma häid tingimusi korvpalluritele ja võrkpalluritele. Abivallavanem Madis Sarik täpsustas, et Pallihalli I korruse kaks väikest saali on kardinatega eraldatavad ning korraga saab mängida kas kahel väiksemal väljakul või ühel suurel. Väljakud ehitatakse eesmärgiga võimaldada läbi viia kõrgetasemelisi spordivõistlusi nii korvpallis kui võrkpallis. 
Samuti luuakse võimalus mängida käsipalli, saalijalgpall ning saalihokit. Kardiotreeningute blokis, mis hakkab asuma Pallihalli II korrusel saab harrastada spinningut ja sportida sõudeergomeetritel.
Lisaks ehitatakse välja galerii-koridor spordikeskuse vana ja uue osa vahele, laiendatakse asfalteeritud ala ja luuakse juurde parkimiskohti. Olemasoleva spordikeskuse I korrusele ehitatakse puhkeala ja kohvik. Olulistest muutustest viiakse tänases spordikeskuses läbi ka see, et II korrusele ehitatakse jooksurada kergejõustiklastele ning renoveeritakse ujula bassein.
Ette on näha ka spordivarustuse laenutuse ja hoolduse punkti, mis on eraldi sissekäiguga ning riietumisruume koos saunas käimise võimalusega Jüri terviserajal sportijatele.
Tööde teostamiseks saab sõlmida lepingu vastavalt riigihangete seaduses sätestatud 14 päeva möödumist pärast pakkumuse edukaks tunnistamist, kui ei ole esitatud vastuväiteid.