2.03.23

 

                  

 

 

 

 

EELKUTSE

 

Eesti VIII Omavalitsuspäev Rae vallas,

Austatud volikogu esimees, vallavanem/linnapea, volikogu ja valitsuse liikmed,  ametnikud

 

Ootame Teid Eesti VIII Omavalitsuspäevale (OVP 2023) mis toimub 21.-22.09.2023 Rae vallas Kindluse Koolis (Roheluse tee 4, Järveküla). Seekordse OVP 2023 teemaks on Andmepõhine juhtimine – kood eduka omavalitsuseni" ning pühendatud Eesti Vabariigi 105. sünnipäevale.

Hea meel on teada anda, et oleme asunud OVP 2023 praktiliselt ette valmistama. Nii toimus 13.02.2023 Riigikogus ka korralduskomitee koosolek, kus arutati päevakorra projekti, kavandatavaid töötubasid, asjakohase deklaratsiooni ettevalmistamist jms. Kavas on järgida juba kujunenud traditsioone, samas on aga ka mitmeid uusi ideid. Näiteks on esimesel päeval kavas ellu kutsuda töötoad kohapeal, teisel päeval aga siirduda juba kohtumistele ettevõtetesse.

Esimese päeva töötubade üldisteks teemadeks on kavandatud: * Tark omavalitsus – teadmussiire, IKT ja poliitika kujundamine. Väljakutsed ja tuleviku suundumused; *Andmebaaside haakuvus: riik ja kohalik omavalitsus; kohaliku omavalitsuse andmebaaside sidusus ja kohalike omavalitsuste vaheline koostöö; probleemid, ressursi olemasolu ja kaardistamine.

OVP 2023 esinejateks on kavandamisel nii riigi ja kohalike omavalitsuste ja nende liitude kui ka ülikoolide, ettevõtete ja teiste valdkonna institutsioonide esindajad. Kava projektis on samuti Riigikogus esindatud erakondade juhtide diskussioon. Loomulikult kuulub kavasse ka kultuuriline osa jne.

 

Mõistetavalt OVP 2023 ettevalmistustööd jätkuvad ning täpsema teabe nii selle sisu kui ka korralduse osas saadame täiendavalt.

 

Täname meeldiva koostöö eest ning kohtumiseni OVP 2023 Rae vallas.

 

Parimate soovidega korraldajate nimel,

Madis Sarik, Vallavanem, Rae vald

Aivar Kokk, Riigikogu rahanduskomisjoni esimees, kohaliku omavalitsuse ja regionaalpoliitika toetusrühma esimees

Sulev Lääne, President MTÜ Polis, Tallinna Ülikool

Veikko Luhalaid, Tegevdirektor Eesti Linnade ja Valdade Liit

Tõnu Viik, Rektor Tallinna Ülikool