« Tagasi

Madis Sarik valiti Harjumaa Omavalitsuste Liidu juhatuse liikmeks

Harjumaa Omavalitsuste Liit ehk HOL asutati 01. aprillil 1992 Harju Maakonna omavalitsusüksuste poolt eesmärgiga luua koostöö- ja esindusorganisatsioon. HOLi missioon on omavalitsuste vahelise koostöö-ökonoomika ja koostegevuse arendamine, kohustuslike koostöövaldkondade ellu kutsumisel eestvedajaks olemine ja partnerluse pakkumine pikaajalisel strateegilisel planeerimisel regioonis (ka maakonna piire ületavalt).

Vallavanem Madis Sariku sõnul on juhatusse valituks saamine Rae valla jaoks oluline, sest ka täna on käimas mitmeid suuri projekte, kus Rae valla huvid peavad olema selgelt esindatud. „Näiteks on koostamisel Tallinna ja Harjumaa kergrööbastranspordi teostatavus- ja tasuvusanalüüs, mille arengul hoiame me valla poolt suure huviga silma peal," sõnas Sarik.

„Teisalt on Rae suuruse omavalitsuse jaoks selles organisatsioonis juhtrolli võtmine ka vastutuse küsimus, mida me oleme valmis võtma ja loomulikult on meile oluline ka võimaluse istuda ühe laua taga Tallinnaga, kes meie naabrina on meile väga oluline strateegiline partner," lisas ta.

HOLi juhatusse kuuluvad Rae vallavanem Madis Sarikule lisaks ka Saue vallavanem Andres Laisk ja Tallinna abilinnapeal Kalle Klandorf. Juhatuse esimees on Raasiku vallavanem Andre Sepp ja aseesimees on Loksa Linnavolikogu aseesimees Helle Lootsmann. 

HOL tegevusse on kaasatud kõik Harju Maakonna omavalitsusüksused ja nad on maakonna arengustrateegiat määrav koostööpartner. HOL on aktsepteeritud strateegiliste partnerite poolt omavalitsuste eestkõnelejana.

Vaata lisaks: www.hol.ee