« Tagasi

Uuskasutuskeskuse kaubiku kogumisring 27.02 Peetris

Uuskasutuskeskuse kaubik peatub laupäeval, 27. veebruaril kell  11–13 Peetri Selveris, et teha üleliigseks muutunud asjade äratoomine Peetri kandi inimestele mugavamaks. See on hea võimalus kodu lähedal tuua ära heas korras asju, mis on koduses majapidamiseks üleliigseks muutunud ja võtavad asjatult ruumi.

Uuskasutuskeskuse kaubikusse saab tuua puhtaid ja terveid riideid, jalatseid, mänguasju, heas korras raamatuid, toimivat väiksemat kodutehnikat, kodutekstiile, kodukaupu, hobi- ja sporditarbeid. Uuskasutuskeskus suunab heas korras asjad uuesti ringlusse. Uuskasutuskeskus paneb enamiku annetatud asjadest müüki, et katta 15 kaupluse ülalpidamiskulud ning võimaliku laienemise üle Eesti. Näiteks sel aastal avas Uuskasutuskeskus uue kaupluse Tallinnas Sõpruse puiesteel, kevadel on veel plaanis avada üks kauplus väljaspool Tallinna. Lisaks toetab Uuskasutuskeskus oma koostööpartnerite kaudu erinevaid abivajajaid, näiteks suurperesid, varjupaiku, koduta jäänud inimesi.

Annetusi tuues tasub teada, et Uuskasutuskeskus ei võta vastu turvalisuse kaalutlustel turvahälle ja turvatoole ning kineskooptelereid. Palume mitte tuua ka määrdunud ja katkiseid asju, sest Uuskasutuskeskusel ei ole võimekust neid uuesti ringlusse saata. Katkine asi võib olla ka ohuks järgmisele kasutajale.

Hea on teada, et Tallinnas ja selle lähistel elavad inimesed saavad suurematele annetustele nagu mööbel ja kogukam tehnika täiesti tasuta järele kutsuda Uuskasutuskeskuse kaubiku. Kui kaubik on juba tellitud, saab kaasa anda ka muid liigseks muutunud heas korras asju, mis ei leia enam kasutust. Vaata lisaks: https://uuskasutus.ee/kaubik/. Mööblit palume kogumisringi ajal mitte tuua, sest siis on oht, et muud annetused ei mahu kaubikusse.


Lisainfot Uuskasutuskeskuse talviste kogumisringide kohta leiab:
https://uuskasutus.ee/uudis/uuskasutuskeskuse-kaubik-peatub-veebruaris-pirital-peetris-hiiumaal-tartumaal-ja-viljandis/