« Tagasi

Alates 01.09.2023 alustab Rae valla avalike siseliinidel ühistransporditeenuse osutamist Hansabuss AS

Harju maakonna Rae valla avalike siseliinide teenindamise uus leping sõlmiti riigihanke 261252 tulemusel 08.05.2023 Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse ja AS Hansabuss vahel. Lepingu teenindusperiood algab 01. septembrist 2023 ja kestab viis aastat.

Liinide teenindamist alustatakse bussidega, mis toovad sõitjatele mitmeid uusi mugavusi ja uuendusi. Bussi kegemaks märkamiseks peatuses on liini number ning nimetus kuvatud nii bussi ees kui ka paremal küljel, liini number samuti bussi taga. Busside kõik istmed on varustatud turvavöödega, et tagada sõitjatele turvalisus. Lisaks on bussides stopp-nupud, et ohutult enda väljumissoovist juhile teada anda. Kõik bussid on varustatud audio-visuaalse hääleteavitussüsteemiga, saabuvaid peatuseid teavitatakse nii ekraanil peatuse nime kuvades, kui ka häälteavitusega.

Bussid on ühtse Põhja-Eesti piirkonna väliskujundusega ning kõikides sõidukites on salongi- ning esikaamerad.

Sõitjatele on tagatud vedaja poolt busside liiniloleku ajal infotelefonil teabe saamise võimalus ning bussijuhid annavad sõitjatele eesti keeles täiendavalt teavet peatuste, sõiduplaani, piletihindade, sõiduplaanide muudatuste jm veoteenuse oluliste asjaolude kohta.

Sõitjatel on kohustus ühistransporditeenuse kasutamisel omada sõiduõigust ehk kehtivat piletit.

Bussijuht müüb nõuetekohaseid sõidupileteid vastavalt sõitja sõidusoovile ning kohustub väljastama sõitjale sularaha eest ostetud toote korral sõidupileti kassaseadmest.

Sõiduõiguse tõendamise võimalused on:

  • Sularaha üksikpilet. Ostmise võimalus ainult bussijuhilt.
  • E-rahaga üksikpilet. Raha on laetud ühiskaardile ja bussijuhi juures piletit ostes võetakse vastav summa kaardilt maha. See on toode, mis tuleb eelnevalt soetada ja selleks on vajalik ühiskaart. Toodete ostukeskkond www.pilet.ee
  • 0-eurone piletihind ehk niinimetatud tasuta sõit  on avalikel liinidel sõitjatel, kes ei ole vanuses 20 - 62 eluaastat. See tähendab, et nooremad kui 19 ja vanemad kui 63 peavad sõidukisse sisenedes registreerima oma sõiduõiguse, kas isikustatud ühiskaardiga või õpilaspiletiga. Teise võimalusena on bussi sisenedes küsida 0- eurost piletit ja sinna juurde esitada bussijuhile oma isikut tõendav dokument. Bussijuht saab siis info sõitja vanusest ning väljastab sõitjale 0 eurose pileti.

Keskuse poolt on soovitus, et kõik sõitjad omaksid isikustatud ühiskaardi ja siis kaardile eelnevalt laetud sõiduõigust, sest siis toimub sõitjate sõiduõiguse regisreerimine kiiremini ning sellest sõltub oluliselt ühistranspordis ühendusaeg.

Teenuse osutaja AS Hansabuss
Infotelefon: +372  600 7755
E-mail: info@hansabuss.ee

Rae valla siseliinide sõiduplaanidel toimuvad võrreldes 2022-2023 õppeaastal kehtivate sõiduplaanidega mitmed muudatused. Sõiduplaanide muudatustega seotud info avaldame augustis.