« Tagasi

Järveküla Lasteaia tulevaks kevadeks valmivad kaks hoonet said nurgakivid

15. augustil asetasid lasteaia äsja valitud direktor Airi Kukk, vallavanem Mart Võrklaev ja ehitajate esindajad nurgakivi Järveküla Lasteaiale ja selle väiksemale majale, mis hakkab kandma Leerimäe Lasteaia nime.

 „Valla hoogne kasv sunnib meid ennast pidevalt ületama ja kahe lasteaia üheaegne ehitus on kindlasti tähelepanuväärne sündmus ka meie suuruses omavalitsuse jaoks. Täna nurgakivi saanud majadega loodavad 300 lasteaiakohta on suur samm lähemale lahendamaks lasteaiajärjekordade probleemi valla põhjapiirkonnas, kuid kindlasti ei saa töö sellega otsa. Juba otsime võimalusi lisakohtade loomiseks olemasoleva Assaku lasteaia juurde,“  sõnas vallavanem Mart Võrklaev nurgakivi asetamisel.

2019. aasta kevadel valmivate ning samal aastal tööd alustava lasteaedade nurgakivide silindrisse asetati traditsioonide kohaselt kohaliku ajalehe värske number, tänase kuupäevaga üleriigiline ajaleht ja asutamisdokumendid koos plaanide, jooniste ning heade soovidega.

Ümbruskonnaga suhestuv lahendus

Kaks uut maja on järjekorras Rae valla 11. ja 12. lasteaed. Kõik viimastel aastatel valda ehitatud lasteaiad on oma välisilmselt üpriski sarnased, kuid siiski eripalgelised. Välisilme puhul peetakse alati silmas ümbritsevat keskkonda, kuhu ehitis peab sobituma ning maksimum võetakse ka vallal olemasolevast maast, kuhu lisaks ehitisele peab ära mahtuma ka parkla ja lastele parimaid võimalusi pakkuv õueala.

„Kõikide uute lasteaedade projekteerimisel kasutame ConArte OÜ käest varasemalt ostetud kahte tüüpprojekti. Need on heaks sisendiks ja aidanud eelarves mõningaid kulusid kokku hoida. Usume ise aga, et iga uus lasteaed on eelmisest veel sammuke edasi täiuslikkuse suunas, sest õpime eelmiste ehituste käigus saadud  praktilistest kogemustest ja üha rangemaks lähevad ka avalikele ehitistele seatud nõuded,“ rääkis vallavanem.

Üks asutus, kaks maja

Lasteaiad hakkavad töötama ühe asutusena, kaks eraldi maja aga annab võimaluse luua hubasem keskkond ja säilitada lasteaia paiknemine kodule võimalikult lähedal. Suuremasse majja rajatakse ka täisvarustusega köök, mis hakkab teenindama mõlemat lasteaeda. 

„Kohapeal valmistatud täisväärtusliku ja kvaliteetse toidu pakkumine on põhimõte, millest me ühegi uue lasteaia puhul pole tahtnud taganeda ja sama joont tahame hoida ka edaspidi,“ lisas vallavanem.

Leerimäe tänavale rajatav väiksem maja pakub kohti 120-le lapsele, seda ehitab Parmeron AS ja suurem, Järveküla lasteaed võtab vastu 180 last ning ehitustöid teostavad hanke võitnud ühispakkumise teinud ProEhitus OÜ, KRTL OÜ ja Remet AS. Uute lasteaedade ehituse kogumaksumus ületab 4,5 miljoni euro piiri ning lisaks Rae valla eelarvele tuleb rahastus ka EL-i toetusmeetmest „Linnapiirkondade jätkusuutlik areng“.