« Tagasi

Leerimäe maja avati esimesel märtsil

„Palju õnne, palju õnne, Rae vallas täna pidu! Valminud uus lasteaed, Leerimajas avamine. Ootame nüüd lapsi majja, siis on kuulda rõõmuhõiskeid. Laste naeru, naljahõikeid! Täname teid, vallajuhid, täname teid, ehitajad! Airi taktikepi all, lasteaed kui rõõmupall!“ 

Just sellise looga, regilaulu võtmes avati päikesepaistelisel esimesel märtsikuu päeval Rae valla järjekorras 11s lasteaed. Leerimäe on aprilli keskel valmiva Järveküla lasteaia väiksem filiaal. Mõlemat maja, mis tegutsevad ühtse asutusena asub juhtima direktor Airi Kukk, kes töötav varem Tallinn Ülikoolis algõpetuse dotsendina.

Ligi 1500-ruutmeetrise ehitusaluse pinnaga Leerimäe majas hakkab tegutsema mitu rühma, kokku on ruumi 120-le lapsele. Varem Kunda Lasteaias töötanud ja kahe maja ühiseks muusikaõpetajaks tulnud Katri Vahesalu aga ütles, et väike uus maja kindlasti ei ole. „Minu esimene reaktsioon kaks nädalat tagasi tööd alustades oligi, et kui koguaeg oli jutt väikesest majast, siis esimesel päeval siia sisse tulles mõtlesin ma kohe, et see nüüd küll see väike olla ei saa,“ kirjeldas õpetaja uue töökoha ja lasteaiaga seotud mõtteid. Vahesalu ütles, et kahe nädalaga on maja töötajatele juba koduseks muutunud ja saab seda kindlasti ka lastele.

Uusim saab maja aga olla üürikest aega. Peol kõnelenud vallavanem Mart Võrklaev ütles, et on enda peas pidanud lasta väikest võistlust. „Viimati avatud Lagedi lasteaed jõudis meie kõige noorem maja olla aasta ja kaks kuud, see maja jõuab kõige uuem maja olla kuu ja natuke peale, sest juba aprilli keskel on taas põhjust kokku tulla suurema maja avapeoks," ütles oma kõnes vallavanem Mart Võrklaev ja lisas, et selline tempo lasteaedade avamisel iseloomustab vast kõige paremini ka valla üldist kasvu. Ka Volikogu esimees Tõnis Kõiv nentis, et kui volikogu töö on võtta vastu otsus lasteaia rajamisest, siis nendest otsustest ei pääse nad kuidagi ka tulevikus ja hea meelega volikogu neid otsuseid ka teeb.

Loe lisaks:

http://opleht.ee/2019/03/otsitakse-lasteaiaopetajat/