Jüri Terviserajad on nüüd terves ulatuses valgustatud

Jüri Terviserajad on nüüd terves ulatuses valgustatud. 2017.aasta lõpus valmis PRIA toetusel ca 900 meetrine valgustuse lõik. Projekti eesmärgiks oli elanike tervisespordiharrastuste võimaluste laiendamine pakkudes võimalust sportida Jüri Terviseradadel pimedal perioodil valgustatud terviserajal kogu raja ulatuses. PRIA toetas läbi LEADER-meetme valgustuse rajamist 38 960 euroga.

 

 

Valgust tuli juurde

Jüri terviseradade alguspunkti juures asuv kelgumägi sai novembris valgustuse

Vaade kelgumäele enne kelgutamishooaega 

Kelgumägi viiakse Jüri terviseradade stardiala juurde

Veebruaris 2014 toimub Rae spordikeskuse ees asuva kelgumäe kolimine turvalisemasse paika, milleks on Jüri terviseradade juures asuv plats, mis jääb stardiala lähedusse.
Edaspidi saab terviseradade juures ka kelgutada. 
 
Fotod mäe ümberkolimisest
 

Põhiandmed Jüri Terviserajade kohta

Jüri terviserajad paiknevad Jüri alevikus Jüri gümnaasiumi staadioni taga, alguspunkt on aadressil Võsa tn 26.a.
  • Distantsid: Radade pikkused on 1,6 km, 2,6 km ning 5,3 km.
  • Valgustus: Täielikult on valgustatud 1,6 km ning 2,6 km rada ning 5,3 km rajast on valgustatud 4,5 km. 
  • Valgustus töötab kuni 23.00 ning hommikul süttib 6.00.
  • Parkimine: Parkimisvõimalus on Jüri gümnaasiumi staadionikompleksi tagumises parklas Võsa tänaval. Parklasse jõuab sõites Jüri gümnaasiumist mööda Võsa tänavale ning esimesel ristmikul keerata vasakule.
  • Pesemisvõimalus: Rae Spordikeskuses on pesemisvõimalus koos saunaga ning samuti on võimalik kasutada ka jõusaali ning ujulat. www.raespordikeskus.ee
  • Jõulinnak: Terviseraja ääres paiknevad üksikud jõuelemendid, kuid suurem jõulinnak on Jüri staadionikompleksil.
  • Info:Tänavu talvel (2014)  uuendatakse vana raja  600 meetrist lõiku. Suusatajatel tuleb arvestada, et kolmel erineval distantsil on 600 meetrine lõik suletud. Rada ehitatakse laiemaks ja tõstetakse, et edaspidi oleks radade laius ühtlasem ning selliseid töid saab ehitustehniliselt teha vaid talvel.

Jüri Terviserajad saavad iga päevaga suusatajatele kasutuskõlbulikumaks

„Väga häid suusaradasid veel 17.jaanuari seisuga pole", ütles keskkonnaspetsialist Birgit Parmas, kes selgitas, et iga sadav lumekiht on praegu teretulnud, sest rajameister peab sõitma mitu korda mootorsaaniga radadest üle, et jõuaks kvaliteetse tulemuseni.  
16. jaanuari seisuga oli rajale sadanud pehme lumi ca 15 sentimeetrise kihina ning seda võib piisavaks pidada vähenõudlikule uisusammu harrastajale. Sama päeva õhtul kella 18.00 paiku pidas seda piisavaks Jüri terviseradade 900 meetrisel ringil vaid kaks suusatajat. 
Tänavu saab olema suusatajate kasutada Jüri terviseraja 1,6 pikkune ning 2,6 ja  5,3 kilomeetri pikkused  rajad. Kuid suusatajad peavad arvestama, et terviseradadel käib külmal ajal töö veel 600 meetrise lõiguga, mida ehitatakse laiemaks ja tõstetakse, et edaspidi oleks radade laius ühtlasem. „Selliseid töid saab ehitustehniliselt teha vaid talvel ning seetõttu on 600 meetrine lõik suletud", selgitas Birgit Parmas.
Kuna suusarajad ei ole veel lõplikult valmis, siis Birgit Parmas soovitab kasutada vanemat suuska, sest mõnes kohas on lumekiht õhuke ja pinnas veel väljas. Saabuval nädalavahetusel ei ole veel ka klassikaradasid.
Abivallavanem Madis Sariku sõnul on peatselt kvaliteetseks saavad suusarajad valgustatud ning see tähendab, et neid saab kasutada hommikul kella 6.00-st kuni kella 23.00-ni. „Terviseradade valgustusse investeeriti tänavu 42 360 eurot, millest PRIA toetus läbi Leader meetme oli 30 600 eurot".
Hea uudis on abivallavanema sõnul see, et peatselt on Jüri Terviserajad kantud ka SA Eesti Terviseraja nimekirja. 

Infovoldik "Jüri terviserajad"

Infovoldik Jüri terviseradadest

 

Näitan: 6 tulemust.
Elemente lehe kohta20
of 1