Kultuur

Rae vald asub suurlinna, kus pakutava meelelahutusega on raske võistelda, külje all. Ometi on valla sündmuste kalender tegemisest kirju, kui vaid endal soovi ja jaksu kõigest osa saada. Kevadeti toimub ülevallaline laulu- ja tantsupidu Jüri Klunker, kus löövad kaasa lauljad ja tantsijad Rae vallast ning külalised. Teisteks suuremateks kultuurisündmusteks on Rae valla küladepäev, piirkondlikud külapäevad, Peetri laadapäev, külade ja alevike kohvikutepäevad, pika traditsiooniga on ka erinevad Jüripäeva üritused.


Rae valla kultuurielu eestvedajaks on Rae valla allasutus Rae Kultuurikeskus. Lisaks põnevatele kultuurisündmustele pakub kultuurikeskus tegutsemisvõimalust igas vanuses inimestele, olgu see siis rahvatants, koorilaul või tegevused eakatele. 2017. aasta hilissuvel avas uksed Vaskjala külas Ussiaugu teel asuv endine Rae koolimaja. Uue hingamise saanud koolimajast leiab käsitöö- ja kogukonnaruumid, loomeresidentuuri ja maa kunsti keskuse.

Aktiivseteks sündmuste korraldajateks on ka valla raamatukogud ja vabaühendused. Samuti ei piirdu meie haridusasutused pelgalt õppetööga, vaid on kujunenud kogukondadele kooskäimiskohtadeks. 

Rae Kultuurikeskus
Aruküla tee 9, Jüri alevik, 75301 Harjumaa
tel +372 605 6759
kultuur@rae.ee
kultuur.rae.ee

juhataja Toomas Aru 
Lisainfo: huviringid, koolitused,
sündmuste korraldamine, ruumide rent