Alates 27.06 on liikluskorralduse muudatus seoses Põrguvälja liiklussõlme ehitamisega

Põrguvälja ristmiku ehitaja Lemminkäinen Eesti AS teatas, et seoses tee-ehitustöödega suletakse Põrguvälja teelt ligipääs Jüri alevikku alates 27.06 varahommikust ning on suletud esialgsete plaanide kohaselt kaks nädalat. Ümbersõit toimub Pildiküla viadukti kaudu.
 
Samuti ehitatakse ajutiselt Tallinna Ringtee ja Raeküla tee ristmikule ringristmik. Liikluskorraldus jääb kehtima kuni objekti valmimiseni.

Ajutise liikluskorralduse skeem PDF-failina. Skeemi üksikasjadega tutvumiseks saab seda suurendada.

3.05 – 16.05 on Aleviku tee ja Ringi tee ristmik suletud

Seoses tee-ehitustöödega suletakse Aleviku tee ja Ringi tee ristmik ajutiselt 03.05 – 16.05. 2016

III etapis suletakse maha ja pealesõidud Jüri väiksele ringile nii Aruküla tee kui Põrguvälja tee suunalt

Põrguvälja ristmiku ehitaja Lemminkäinen Eesti AS teatas, et 19.aprillist alustatakse III etapi töödega ja  plaanitakse sulgeda maha ja pealesõit Jüri väikselt ringilt Põrguvälja teele. III etapis on suletud  maha ja pealesõidud Jüri väiksele ringile nii Aruküla tee kui Põrguvälja tee suunalt.

Selleks ajaks on välja ehitatud Konekesko Eesti AS eest minev tee (Pargi tee), mis on ühendatud Jüri jaotusringiga. Ülegabariidiliste liiklus toimub läbi Lukoili ristmiku (Vidaukti põik).

Vaata skeemi SIIT

 

Põrguvälja liiklussõlme ehitamine nõuab liikluskorralduses muutusi

Märtsi alguses (2016) algavad Jüri piirkonnas taas liikluskorraldust muutvad ehitustööd Põrguvälja liiklussõlme välja ehitamiseks. Eesseisvad tööd ei puuduta Karla ristmikku, mida saab julgesti liiklusummikute leevendamiseks kasutada.

Ehituse II etapp

Umbes juuni keskpaigani ei saa kasutada Jüri väikselt ringilt Aruküla tee suuna maha- ja pealesõitu. Sel perioodil toimub Jüri jaotusringi sisemise osa ning rampide väljakaeve ja konstruktsioonide ehitus kuni katendini.

Keskseks teeks saab alevikku liikumisel Ringi tee, kuhu pääseb Jüri jaotusringilt.

Kuna jaotusringilt Ringi teele pääsemine ei ole olnud kõige turvalisem, sest Tartu maanteelt mahasõitjad ei ole

alati pidanud kiiruspiirangutest kinni, siis Tartu maantee mahasõidu teed kitsendatakse ja varustatakse parema tähelepanu saamiseks rohkemate liiklusmärkidega. II etapis, mis kestab aprilli keskpaigani, jääb Jüri nn väike ring T11 ning Põrguvälja tee suunal avatuks.  Ülegabariidiliste liiklus toimub Lukoili ristmiku (Vidaukti põik) kaudu.

Ehituse III etapp

Umbes aprilli keskpaigas suletakse Jüri väikselt ringilt Põrguvälja teele maha- ja pealesõit. Selleks ehitatakse eelnevalt välja Konekesko Eesti ASi eest mineva tee (Pargi tee) ühendamine Jüri jaotusringiga, mis tagab suure jaotusringi ja Põrguvälja tee ühenduse. Kui tahta sõita Põrguvälja teelt Aruküla teele, siis seda saab teha parkla tee kaudu jõudes

jaotusringile, kust saab maha sõita Ringi teele. III etapis on suletud maha- ja pealesõidud Jüri väiksele ringile nii Aruküla tee kui ka Põrguvälja tee suunalt. Ülegabariidiliste liiklus toimub Lukoili ristmiku (Vidaukti poik) kaudu. Kasutusse jääb Konekesko eest minev tee (Parkla tee), mis ühendab Jüri jaotusringi Põrguvälja teega.

Juuni esimeses pooles on valmis kaks rampi teine teisel pool praegust Põrguvälja ringi ning liiklus suunatakse rampidele. Juunis pääseb taas Jüri alevikku Aruküla teed pidi, kuid siis läbi rambi. Aruküla tee jääb kasutatavaks vaid ajutiselt, sest ligikaudu kuu aja pärast, juulis, pannakse tee taas ehitustöödeks kinni. Augusti lõpus on eeldatavasti uued teed asfaldi all ja liiklus hakkab normaliseeruma. Selles etapis toimub Jüri jaotusringi välimise osa ja rampide väljakaeve ning konstruktsioonide ehitus kuni katendini. Tööd lõpevad eeldatavasti oktoobris.

Busside liikumine

Liiklussõlme ehitamine nõuab muudatusi ühistranspordi marsruudis. Buss hakkab kasutama Ringi teed jõudmaks Tartu maanteele ja sealt sõidab buss Viadukti põigu kaudu Viadukti teele ning peatub Jüri-Järveküla tee ja Viadukti tee ristumiskohal, kuhu paigaldatakse praegune bussipeatus Kalevi ees.

Info

Jooksvat informatsiooni ehitustööde kohta leiab aadressilt https://tarktee.mnt.ee/ . Tähelepanekutest saab teada anda maanteeameti numbrile 1510. Liiklussõlme ehitab Lemminkäinen Eesti AS. Põrguvälja liiklussõlm saab ehitaja prognoosi kohaselt valmis selle aasta novembris.

 

 

Põrguvälja liiklussõlme ehitustööd algavad novembris 2015

Showing 5 results.