« Tagasi

AS ELVESO SUUR HINNAALANDUS VEE- JA REOVEETEENUSELE ON RAE VALLA ETTEVÕTETELE JA ELENIKELE SUUREKS ABIKS

Rae valla omandis olev elektri-, vee- ja soojusettevõte AS ELVESO langetab alates 01. juunist 2020 vee- ja reoveeteenuse hindu.

30.04.2020 otsusega nr 9-3/2020-005 kooskõlastas Konkurentsiamet AS ELVESO poolt esitatud taotluse alusel uued veeteenuste hinnad. Vee- ja reoveeteenuse hind Pirita Jõe, Vaida ja Peetri tegevuspiirkonnas langeb kodukliendile 25% ja ärikliendile 19%. Patika tegevuspiirkonnas langeb hind 30%. 

"Kui võrrelda AS-i ELVESO, alates 01. juunist kehtima hakkavat veehinda mõne muu Tallinna lähiümbruse valla hetkel kehtiva veeteenuse hinnaga, siis näiteks Kiili valla elanikud maksavad veeteenuse eest 18% enam, Viimsi Vee kliendid 21% ja Strantumi kliendid 6% enam. Saku Maja kliendid tarbivad edaspidi võrreldes ELVESO kodutarbijaga vaid 4 % soodsamat veeteenust. Uus soodsam teenuse hind sai võimalikuks tänu Tallinna Vee uutele hindadele ja ELVESO juhatuse järjepidevale ning tulemuslikule tööle ettevõtte kulude optimeerimisel," kommenteeris positiivset muutust ELVESO nõukogu esimees Indrek Varik.

„Hinnalangus on tarbija jaoks igal ajal positiivne uudis, aga praeguses olukorras, mil viibime kodudes suurema osas ajast ning ilmselt tarbime ka vett senisest rohkem, on see uudis kohe väga hea. Igasugune kulude kokkuhoid on praegusel ajal nii peredele kui ettevõtetele kindlasti suureks abiks. Samas loodan, et inimesed on vee ja looduse tarbimisel jätkuvalt säästlikud," lisas Rae vallavanem Madis Sarik.