« Tagasi

Eelarvestrateegia aastateks 2020-2024

Oktoobrikuu istungil kinnitas volikogu ühehäälselt eelarvestrateegia aastateks 2020-2024. Samal istungil ametisse nimetatud värske vallavanema, Madis Sariku sõnul jätkatakse investeeringutega laias plaanis senisel kursil.

 „Kui minult küsiti muudatuste kohta, mida ma uues ametis tegema hakata plaanin, siis alustuseks ütlen vaid seda, et piloodi vahetuse tõttu ei pea tingimata muutuma meie valitud lennusuund," alustas Sarik.

„Eelarvestrateegiast lähtuvalt tähendab see, et kindlasti jätkame intensiivseid investeeringuid oma haridustaristusse. Haridusega seotud kulud moodustavad sõltuvalt aastast ja investeeringutest 50-70 protsenti kogukuludest. Suurim number, rohkem kui 19 miljonit eurot vaatabki strateegiadokumendil vastu Kindluse Kooli realt," jätkas ta.

„Suuri ja möödapääsmatuid investeeringuid nagu näiteks Peetri pargi näol piirkonda roheala loomine  jagub järgmisesse aastasse aga veelgi ja investeeringute kogu maht ületab esmakordselt 20 miljoni euro piiri. Algaval aastal tähendab see omakorda aga ka rekordilist, 14 miljoni euro suurust, laenukohustuse võtmist," selgitas vallavanem, ning lisas, et laenuraha kõrval on vallavalitsuse suund jätkuvalt ka erinevate toetus- ja struktuurimeetmete võimalikult tõhus kasutamine.

„Mitmete teehoiukava projektide peale erinevates valla piirkondades, on tulevaks neljaks aastaks planeeritud üle 10 miljoni euro. Sellest aga vaid umbes 1,8 miljonit on hetkel käimasoleva Euroopa eelarve perioodi raames loodetav saadav summa," rääkis vallavanem lühidalt suurimaid kuluridasid nimetades. 

Eelarve strateegia tervikdokumendiga saab tutvuda SIIN ning põhjalikumat ülevaadet saab lugeda juba järgmistest Rae Sõnumitest.