Erivajadustega inimeste infopäev toimub 26.11

Tavapäraselt loetakse täisealiseks 18-aastast, kuid puuetega laste puhul on see piir nihkunud justkui kaks aastat varasemaks. Nimelt muutub osa puudega lastele mõeldud teenuseid ja toetusi ning nende sisu pärast lapse 16. sünnipäeva, mil laps saab tööealiseks. Peredel tuleb orienteeruda uute nõuetega toetuste ja teenuste saamise osas ning reaalsuseks saab küsimus – mis edasi? Millised on õppimisvõimalused? Kas ta hakkab tööl käima? Kus ta elama hakkab? Kes teda toetab? Ning kindlasti veel palju teisi küsimusi.

Selleks, et tutvustada riigi ja kohaliku omavalitsuse toetust ja abi, korraldab vald 26.11.2019 erivajadustega inimestele suunatud infopäeva, kus tutvustatakse puude raskusastme määramist ja töövõimehindamist tööealistel, sotsiaalse ja tööalase rehabilitatsiooni erisusi, erihoolekandeteenuseid, edasisi õppimisvõimalusi ja palju muud.

Infopäevale on kutsutud esinejad Sotsiaalkindlustusametist, Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskusest ja Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidust. Lisaks tutvustab sotsiaalhoolekande peaspetsialist Rae valda planeeritavat päevahoiuteenust erivajadusega täisealistele inimestele.

Juhul, kui Teie lähedane või tuttav on erivajadusega ning Te sooviksite rohkem infot olemasolevatest võimalustest, siis ootame Teid 26.11.2019, kell 17.00 Rae Kultuurikeskusesse. Osavõtjatel palume huvist teada anda helistades numbril 5596 4361 või registreerides end SIIN. 

Olete oodatud kuulama ja kaasa mõtlema!