« Tagasi

Vaida kooli kolmas etapp

Vaida kooli ulatuslik rekonstrueerimine on olnud pikaaegne ja järjekindel töö, mis sai alguse juba 2016. aastal. Nüüd saab viimaks tõdeda, et koolimaja on valmis.

Uuenduskuuri viimase etapi raames, mis aasta lõpuga ühele poole sai, sai koolimaja võimla uue välifassaadi ja soojustuse, korda tehti katus, vahetati ventilatsiooniseadmed ja -torustik ning kuni selle aluskihini renoveeriti põrand, mille kehv seisukord oli ka kogu projekti suurim halb üllatus. Nüüd hoiab võimla põrandat paigal rohkem kui 120 betooni paigaldatud toestusvaia ja põrandat katab uudne materjal, mis on puidust vastupidavam ja kergesti hooldatavam. 

Uueks sai ka võimla sisemus – nüüd on seal kaasaegne helisüsteem ja valgustus, akendele saab nupuvajutusega kardinad ette tõmmata ja saali pimedaks teha, et siis uuelt ekraanilt pilte, filme või esitlusi vaadata. Kokkuvõttes saavad nii õpilased kui ka kogukond oma kasutusse kaasaegse spordisaali, mis liikumistundide kõrval on sobilik ka erinevate ürituste ja kogunemiste läbiviimiseks.

Nagu ka kõikide muude valla spordirajatiste eest hoolitseb ka Vaida kooli võimla eest Rae valla spordikeskus, läbi kelle käib ka saali rentimine.

Ehitustööde esimese kahe etapi maksumus oli ümmarguselt 2,5 miljonit eurot, millele lisandus nüüd kolmandas etapis rohkem kui 450 tuhande eurone investeering. Vaida Kooli uuenduskuuri rahastus on täies ulatuses tulnud valla eelarvest.