Lehed sildiga <em>võsukese lasteaed</em>.

Sarikapidu peo ajal 9. juulil tõdeti, et tööd püsivad graafikus

Võsukese lasteaia hoone sarikas sai püsti juuli teisel nädalal. 9. juulil peeti traditsionaalne sarikapidu.
Mõned fotod
 
Pildigalerii sarikapeost leiab Rae valla FB -st

Aprillis algas Rae valla üheksanda lasteaia ehitus

 

Üheksas lasteaed Rae vallas on Jürisse ehitatav Võsukese Lasteaed, kuhu rajatakse 240 kohta. Tegemist saab olema suuruselt teise lasteaiaga vallas Peetri 360 – kohalise lasteaia järel ning uksed avab see järgmise aasta alguses.

Võsukese Lasteaia asukoht on Jüris Laste ja Võsa tänava nurgal. Lasteaiale leiti nimi nimekonkursi abil juba enne kui kopp maasse löödi.

Rae vallas on hetkel seitse töötavat lasteaeda, kuid sügisel on valmimas kaheksas lasteaed, milleks on 180 – kohaline Aruheina Lasteaed. 

Allkirjastati Võsukese Lasteaia ehitusleping

28. märtsil allkirjastas vallavanem Mart Võrklaev Riito Ehituse juhatuse liikme Erik Liivaga Võsukese Lasteaia ehituslepingu.

Ehitustegevusega alustatakse peatselt ja lasteaed valmib järgmise aasta alguseks. Võsukese Lasteaed saab olema 240 - kohaline ja selle asukoht on Jüris Laste ja Võsa tänava nurgal.

Kokku ehitab vald 2014.aastal 420 uut lasteaiakohta. Lisaks Jüri 240 -kohalisele lasteaiale on kerkimas Peetrisse 180 - kohaline Aruheina Lasteaed.

Võsukese Lasteaia ehitamiseks tegi pakkumise 9 ehitusfirmat

3. märtsil kell 12.00 toimus Võsukese Lasteaia ehitushanke pakkumiste avamine.
 
Pakkumisi esitati kokku 9 ja ehituse maksumused jäid vahemikku 2 092 301 - 3 270 991 (koos KM-ga).
 

3D joonis Võsukese lasteaiast

24. jaanuaril peatati Võsukese Lasteaia ehitamise hange riigihangete vaidlustuskomisjoni poolt

Vaidlustati  pakkumiskutsedokumentides pakkujate kvalifitseerimiseks sisaldunud nõue, milleks oli omada ühiskondliku koolieelse lasteasutuse ehituse kogemust viimase kolme aasta jooksul.
Pärast komisjoni otsust teeb Rae vald vajadusel vajalikud muudatused pakkumiskutse dokumendis ja ühtlasi pikendab pakkumiste esitamise tähtaega selle võrra, mil see on vaidluse tõttu peatunud.
 
Vallavanem Mart Võrklaev kommenteeris, et esitatud vaidlus näitab, et ilmselt on ehitusturul väga pingeline, millest tulenevalt proovitakse hankeid vaidlustada ja menetlusi pikendada kõikvõimalikul moel.
Vallavalitsus on kõigis oma viimaste aastate jooksul tehtud lasteaedade ja koolihoonete ehitamise hangetes nõudnud sama nõuet, tagamaks just pädeva ja kogemustelt parima ehitaja leidmist selle spetsiifikaga hoonetele, kuid varasematel kordadel pole see vaidlusobjektiks saanud. "Leian, et praeguse vaidluse  arvelt kannatavad kahjuks kõige enam inimesed, kelle jaoks on lasteaia valmimine väga oluline ning sama oluline on see, et see valmiks lubatud ajaks. Loodame, et antud vaidlus leiab kiire lahenduse ja saame õige pea ehitama hakata, et meie mudilased saaksid uue kaasaegse lasteaia".

Jürisse ehitatakse 240-kohaline lasteaed

Vallavalitsus valmistab ette uue lasteaia ehitust Jürisse, kuhu saavad koha 240 last. Käimas on projekteerimistööd ja 2014.aasta alguses on plaan alustada ehitustegevusega.
Praegu töötab Jüris 3 lasteaeda, kuid sarnaselt Peetri alevikule on Jüris kasvanud elanike arv tõttu  lasteaiakohtadest puudus. Vallavanem Mart Võrklaeva sõnul saab uue lasteaia valmimisega lasteaiakohtade põud likvideeritud.
Lasteaed ehitatakse Võsa ja Laste tänava nurgale. Hoone ehitatakse energiasäästlikuna, avara ja valgusküllasena. Uus lasteaed avab uksed plaanide järgi 2014.aasta lõpus.
Näitan: 7 tulemust.
Elemente lehe kohta 20
of 1