Lemmikloomad

 

Lemmiklooma kiipimine

Lemmiklooma registreerimine

Rae valla koerte ja kasside pidamise eeskiri

Lemmiklooma pidamise nõuded

Muud olulised viited

Lemmiklooma kiipimine 

Tulenevalt Rae valla koerte ja kasside pidamise eeskirjast peavad kõik Rae vallas peetavad koerad olema kiibitud ja registreeritud lemmikloomaregistrisse LLR. Mikrokiibi saab paigaldada tegevusluba omav veterinaararst. Kasside kiipimine on soovituslik. Lemmikloomi kiibitakse, et kadunud loom kiiresti omanikuni jõuaks või vajadusel saaks kindlaks teha, kes on looma omanik. Ainult looma kiibistamisest ei piisa, lemmiklooma kiibi number tuleb kanda lemmikloomaregistrisse LLR, kus see seotakse infoga looma omaniku kohta.

Loomaomanik saab aadressilt www.llr.ee kontrollida, kas tema  loom on registrisse kantud  ja kas registriandmed on päevakajalised.

Rae vallas paigaldavad kiipe järgnevad veterinaararstid:

OÜ Trio Vet, Aruküla tee 29, Jüri alevik, www.veterinaar.ee
Kliinik on avatud E-R 10.00-20.00 ja L 10.00-16.00. Tel 607 5885, 51 31 714.

Rae valla volitatud veterinaar on Heli Suits, tel: 504 1060

Lemmiklooma registreerimine lemmikloomaregistrisse LLR

Registreerimiseks on mitu võimalust:

  1. Looma kiipimisel registreerivad mõned veterinaararstid looma ise LLR registrisse. Koeraomanikul tasub olla tähelepanelik. Kuna registreid on Eestis mitu, tuleb veenduda, et Rae vallas peetav koer just LLR registrisse kantud saaks. 
  2. Koeraomanik saab looma ka ise registreerida veebilehel www.llr.ee või ka www.eesti.ee kaudu, valides Teemad > Perekond > Lemmikloom.
  3. Koeraomanik saab looma registrisse kandmiseks pöörduda Vallavalitsuse poole vastava avaldusega e-posti teel (ege.kibuspuu@rae.ee), täites ära lehekülje lõpus oleva avalduse.
  4. Koeraomanik saab looma registrisse kanda Rae Vallavalitsuse iseteeninduses > iseteenindus.rae.ee > Keskkond > Lemmiklooma registreerimise avaldus > Sisene (ID-kaart, mobiil-ID, Smart-ID) > Täida avaldus. 
  5. Koeraomanik saab looma registrisse lasta kanda, kui tulla kas paberil eeltäidetud avaldusega Vallavalitsusse (Aruküla tee 9, Jüri alevik)  või täites selle kohapeal. Kaasa on vaja võtta omaniku isikut tõendav dokument ja koera registreerimistunnistus/pass, kus on sees vajalikud andmed (kiibi number, sünniaeg, nimi, tõug, sugu). Koera ei ole vaja kaasa võtta. Registreerimine võtab aega umbes 10 minutit.

Rae valla koerte ja kasside pidamise eeskiri

Eeskirjaga tutvu siin.

Lemmiklooma pidamise nõuded

Lemmiklooma pidamise põhinõuded on leitavad Veterinaar- ja Toiduameti kodulehel

Muud olulised viited

Koerte ja kassidega seotud küsimuste korral võite pöörduda keskkonnaspetsialisti Ege Kibuspuu poole, ege.kibuspuu@rae.ee, tel: 55511750

Muude loomadega (kanad, kalad, kitsed, mesilased, veised, hobused, eksootilised loomad) seotud küsimuste korral palume pöörduda Veterinaar- ja Toiduameti poole.